hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Corona virüsü vaka sayısı kaç oldu? İşte koronavirüs haritası ve ölü sayısı

  Corona virüsü vaka sayısı kaç oldu İşte koronavirüs haritası ve ölü sayısı
  expand

  Corona virüsü ölü ve vaka sayısı dünya genelinde artmaya devam ediyor. Koronavirüs haritası üzerinden dünyadaki son rakamlar ülke ülke öğrenilebiliyor. Peki, hangi ülkede son durum ne ve ülkelerdeki dikkat çeken rakamlar neler?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Corona virüsü vaka sayısı hızla artmaya devam ederken ABD’den ürküten görüntüler geliyor. Salgından en fazla zarar gören ülkeler ise şimdiye kadar İtalya, İspanya ve ABD oldu. İşte ülkelerdeki son veriler ve dikkat çeken bazı rakamlar…

  ABD’DE VAKA SAYISI YARIM MİLYONA DAYANDI

  Virüsle mücadele konusunda zor günler geçiren ABD’de vaka sayısı 466 bin 299 oldu. Sadece New York eyaletinde yaşanan ölüm sayısı birçok ülkeyi şimdiden geride bırakmış durumda.

  CORONA VİRÜSÜ HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  İSPANYA İTALYA’YA YAKLAŞIYOR

  Vaka sayısında ABD’nin ardından ikinci sırada yer alan İspanya ölü sayısında da İtalya’ya yaklaşıyor. İspanya’da vaka sayısı 153 bin 222 olarak açıklanırken ölü sayısı ise 15 bin 447 olarak belirlendi. İtalya’daki vaka sayısı ise 143 bin olarak tespit edilirken sadece İtalya’da virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 18 bin 279 olarak açıklandı.

  100 BİNİ AŞAN ÜLKELERE FRANSA VE ALMANYA DA KATILDI

  Şimdiye kadar 2 bin 607 ölümün gerçekleştiği Almanya’da vaka sayısı ise 118 bin 235 olarak tespit edildi. Fransa’da ise covid-19 pozitif vaka sayısı 118 bin 785 olarak açıklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÇİN’DE NORMALE DÖNÜŞ SÜRÜYOR

  Virüsün sıfır noktası olan Çin’de 82 bin 867 kişiden 77 bin 639’u covid-19’u yenmeyi başardı.  

  SON DAKİKA KORONAVİRÜS HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

  TÜRKİYE’DE SON DURUM NE?

  Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre Türkiye’de 42 bin 282 pozitif vaka bulunuyor. Bu vakalardan 2 bin 142’si virüsü yenmeyi başarırken 908 kişi ise covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow