hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dünyada corona virüsü vaka ve ölü sayısı kaç oldu? Koronavirüs haritası son durum...

  Dünyada corona virüsü vaka ve ölü sayısı kaç oldu Koronavirüs haritası son durum...
  expand

  Koronavirüs vaka ve ölü sayısı ile ilgili güncel bilgiler her gün Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılıyor. Corona virüsü haritası içerisinde yer alan bilgiler üzerindense diğer ülkelerdeki genel tablo gün gün takip edilebiliyor. İşte son dakika corona virüsü haberleri, covid-19 vaka ve ölü sayısı ile ilgili detayların yer aldığı koronavirüs haritası…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Covid-19 vaka ve ölü sayıları ilgili dünyanın farklı ülkelerinde umutlandıran gelişmeler yaşanırken bazı ülkelerde ise bilanço giderek ağırlaşıyor. Salgının en fazla etkilediği ülkelerden olan ABD’de vaka sayısı 735 bini, ölü sayısı ise 39 bini geride bıraktı. Peki, Türkiye’deki son veriler neler?

  TÜRKİYE’DE ÖLÜ VE VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

  Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre Türkiye’de covid-19 pozitif vaka sayısı 86 bin 306’ya ulaştı. 19 Nisan 2020 tarihli son verilere göreyse koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vaka sayısı 2 bin 17 oldu.

  COVİD-19 HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  KORONAVİRÜS HARİTASI SON DURUM

  Dünya genelinde en fazla can kaybı 39 bin 90 ile ABD’de yaşandı. 1 günde 5 binlere varan ölümlerin gerçekleştiği ülkede tedbirler artırılmaya devam ediyor. ABD’nin ardından en fazla can kaybının yaşandığı ülke ise 23 bin 227 ile İtalya oldu. İtalya’yı 20 bin 639 ile İspanya, 19 bin 349 ile Fransa takip ediyor.

  Dünya genelinde toplam vaka sayısı ise 2 milyon 331 bine ulaşırken covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden toplam hasta sayısı 160 bin 952 oldu.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow