Cübbeli Ahmet: Diyanet’e bundan tehlikelisi gelmemiştir

Cübbeli Ahmet: Diyanet’e bundan tehlikelisi gelmemiştir

Cübbeli Ahmet: Diyanet’e bundan tehlikelisi gelmemiştir

Mehmet Görmez'in Diyanet İşleri Başkanılığına veda etmesinin ardından İsmailağa Cemaatinin önde gelen isimlerinden "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü sosyal medya hesabından Görmez için ağır ifadeler kullanmıştı. Cübelli'nin Görmez'le ilgili sert sözlerinin arkasında yatan neden ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hürriyet Gazetesi yazarı Akif Beki Mehmet Görmez'in vedasını ve "Cübbeli"nin sözlerini köşesine taşıdı. Beki'nin aktardıklarına göre, Sultanahmet Camii'ne vaiz olmak isteyen Cübbeli Ahmet, Mehmet Görmez engeline takılmış. İşte Akif Beki'nin yazısı:

‘Hoca’ lakaplı Cübbeli Ahmet, Görmez Hoca’nın ardından tweet sallamış. Diyor ki “Diyanet’e bundan tehlikelisi gelmemiştir. Rabbim, vatana millete bağlı ve Ehlisünnete sadık hayırlı bir reis nasip eylesin...”

Bir ara, Cübbeli’nin Sultanahmet’e vaiz olmak istediği ama Görmez Hoca engelini aşamadığı kulağıma gelmişti. Niye zıvanadan çıktığını açıklıyor sanki. Diyanet’i kendisinden korudu diye öfkesini dizginleyemiyor olabilir.

15 Temmuz gecesi minarelerden okuttuğu salalarla direnişin maneviyatını Cübbeli yükseltti zannedersiniz. Görmez Hoca’nın vatan, millet sevgisine dil uzatıyor. Hainlikle suçladığı yetmezmiş gibi imanını, itikadını da sorguluyor.

Giderayak üzülmüş müdür Görmez? Hiç sanmam. Bilakis, doğruluğunun ispatı, onaylanması olarak almıştır.

Akif Beki'nin yazısının devamı için tıklayın