Cuma mesajları RESİMLİ: Kısa ve dualı Cuma mesajlarını CNN TÜRK’ten indir!

Cuma mesajları RESİMLİ: Kısa ve dualı Cuma mesajlarını CNN TÜRK’ten indir!

En etkileyici Cuma mesajlarını CNN TÜRK’ten indir! Cuma mesajları özellikle de hadis ve duaların yer aldığı resimli Cuma mesajları hemen her hafta olduğu gibi bu hafta da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Sıla-i Rahim sünnetini yerini getirmek isteyen inanlar tarafından merakla araştırılıyor. WhatssApp, Instagram ve Facebook’tan toplu Cuma tebrik mesajı göndermek isteyenlerin tercihi ise kısa ve resimli Cuma mesajlarında yana… Bu mübarek günde sevdiklerini tebrik etmek isteyenler için en güzel mesajlarını haberimizde derledik. İşte, 2020 en yeni ve resimli Cuma mesajları…

Cuma günü İslam inancında hem toplu ibadet günü hem de haftalık bir bayram günü gibi idrak ediliyor. Bu sevinçli günde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed, hastaları ziyaret eder, sevdiklerinin hatırını sorardı. Sıla-i Rahim sünneti yani inanların yakınlarını ziyaret etmesi özellikle bayram ve Cuma günlerinde yerine getirilmeye çalışıyor. Büyük kentlerin keşmekeşe ve iş dünyasının yoğunluğu nedeniyle sevdikleriyle bir araya gelemeyenler ise teknolojik imkânlardan faydalanarak birbirlerinin gününü tebrik ediyorlar.


Bu yöntemlerin başında ise WhatssApp, Instagram ve Facebook’tan toplu veya bireysel mesaj Cuma mesajı atmak geliyor. En çok araştırılan Cuma mesajları içerisinde ise resimli ve kısa Cuma mesajları ilk sırada yer alıyor. Bu mübarek günde sevdiklerinin gününü tebrik etmek isteyenler için en güzel ve etkileyici Cuma mesajlarını haberimizde derledik. Resimleri indirip mesajları kopyalayarak sevdiklerinize en güzel Cuma mesajlarını haberimizde derledik. İşte, en güzel Cuma mesajları…


CUMA MESAJLARI


Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah'ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın, eğer bilirseniz bu sizin için çok hayırlıdır. (Cuma 62/9)Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.Nefsini yak kül ol. Allah'a dön kul ol. İyilik yap gül ol. Hayırlı cumalar.Öyle bir dua et ki günahın tövbenin büyükIüğünden ağIasın. Şeytandan yaradana sığınki nefsin seni değil; sen nefsini yakasın. Hayırlı Cumalar..Yakınlık ne zamanla ne mekanla sınırlıdır… Eller Allah'a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir… Aklımda yüreğimde ve duamdasınız… Cumanız mübarek olsun…Göklerdeki her şeyi yerdeki her şeyi de bilir, Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir. Cumanız mübarek olsun.


Bu cuma mesajı benden sana dua ile gelsin. Senden tüm sevdiklerine dua ile gitsin. Hayırlı cumalar...Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin, güzel Mevlam bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın. Hayırlı Cumalar.


Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar.


Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS