hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cuma Namazı saati İstanbul: 22 Nisan Cuma namazı saat kaçta? Diyanet il il Cuma vakitleri!

  Cuma Namazı saati İstanbul: 22 Nisan Cuma namazı saat kaçta Diyanet il il Cuma vakitleri
  expand

  Mübarek Ramazan ayında edilen duaların kılınan namazların daha anlamlı ve faziletli olduğundan Cuma namazını bugün camide kılmak isteyenler 22 Nisan Cuma namazı saatlerini sorguluyor. Peki, İstanbul’da Cuma namazı kaçta? İşte Diyanet bilgilerine göre il il Cuma vakitleri..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cuma namazı saat kaçta? Sorgulamaları mübarek gün nedeniyle sabah saatlerinden bu yana namaz ibadetini camide gerçekleştirmek isteyenler tarafından sorgulanıyor. Mübarek Ramazan-ı Şerif'in 3. cuma gününde cuma namazı tüm illerde vatandaşlar tarafından idrak edilecek. 22 Nisan Cuma namazı saati Diyanet tarafından duyuruldu. 81 ilde cuma namazı saatleri ile ibadetlerini idrak edecek olan Müslümanlar, yaşadıkları illerdeki saatlere göre cuma namazı ibadetlerini gerçekleştirecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın namaz vakitleri listesine göre Cuma namazı vakitleri şu şekilde;

  İSTANBUL: 13:08

  ANKARA: 12:52

  İZMİR: 13:15

  BURSA: 13:07

  Tüm illerin cuma namazı saatleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

  22 NİSAN 2022 İL İL CUMA NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN

  Cuma namazında hutbeye yetişemeyen kimsenin namazı geçerli midir?

  Cuma namazında hutbe, namazın sahih olmasının şartlarından biridir. Hutbe okunmadan kılınan bir cuma namazı sahih değildir. Bu nedenle hutbe okunurken en az bir erkeğin hazır bulunması gerekir. Ancak cuma kılabilmek için hutbeye yetişmek ve dinlemek şart değildir. Buna göre, mazeretine binaen okunan hutbeye yetişemeyen veya hutbeyi duymayan kişinin kıldığı cuma namazı sahih olur. Hutbeyi dinlemeye yetişemeyen kimse, cuma namazının ikinci rekâtına bile yetişse, imam selam verdikten sonra ayağa kalkıp bir rekât daha kılarak cuma namazını tamamlar (İbnü’l-Hümâm, Feth, II, 63).

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow