Cuma namazı saatleri Diyanet: 4 Ekim Ankara ve İstanbul cuma saati

Cuma namazı saatleri Diyanet: 4 Ekim Ankara ve İstanbul cuma saati

Cuma namazı saatleri İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerimiz başta olmak üzere yurdun dört bir yanında “Cuma namazı saat kaçta?” sorusunun cevabını araştırılıyor. Bilindiği gibi Cuma namazı öğle ezanı vaktinde cami ve mescitlerde cemaatle birlikte kılınıyor. Yani namazın eda edileceği ildeki öğle ezanı saati aslında Cuma namazının da başlangıç saati oluyor. Peki, bugün yani 4 Ekim Ankara ve İstanbul Cuma namazı saati kaç? İşte, Diyanet namaz saatleri sayfası ve 81 ilin Cuma namazı saati…

Cuma namazını eda edecekler hazırlıklarına başladı. Hazırlıkların başında ise Cuma namazının saatinin öğrenilmesi yer alıyor. Zira Cuma namazı cemaatle birlikte eda edildiği için saat oldukça önem arz ediyor. Saatin kaçırılması halinde cemaatle namaz kılma imkanı da ortadan kalkacağı için Cuma namazı eda edilemeyecek. Bu nedenden ötürü başta büyük şehirler olmak üzere yurdun dört bir yanında vatandaşlar Cuma namazı saatini araştırıyor. Peki, 4 Ekim İstanbul Cuma namazı saat kaçta? İşte, Ankara ve İstanbul Cuma namazı saatlerinin de yer aldığı Diyanet namaz saatleri sayfası…


CUMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN


Cuma namazı bilindiği üzere öğle ezanı saatinde cami ve mescitlerde cemaat halinde eda ediliyor. Yani Cuma namazı kılınacak ilin öğle ezanı saati, aynı zamanda içinde bulunulan ilin de Cuma namazı saati olarak kabul ediliyor. Cemaati kaçırmak istemeyenlerde ezan okunana kadar “Cuma namazı saat kaçta?” sorusunun cevabını araştırıyor. Soruların başında ise “İstanbul Cuma namazı saat kaçta?” ve  “Ankara Cuma namazı saat kaçta?” soruları geliyor. Cuma namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı namaz saatleri sayfasından takip edilebiliyor.


DİYANET NAMAZ SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN


Diyanet İşleri Başkanlığı “namaz saatleri” sayfasında iller kategorisine tıklayıp onunda yanında çıkan ilçeler sayfasından da Cuma namazının kılınacağı ilçe işaretlenip arama butonuna basılır. Çıkan namaz saatleri içerisinde 4 Ekim öğle ezanı saatine bakılarak Cuma namazı saati de öğrenilmiş olur.


Bununla birlikte İstanbul Cuma saati öncesi Megakent’te bulunan Fatih, Süleymaniye ve Sultanahmet başta olmak üzere cami ve mescitlerde hazırlıklar tamamlandı. Ankara’da ise Cuma namazı saatinde gözler Kocatepe ve Hacı Bayram’-ı Veli camilerinde olacak.


4 Ekim İstanbul Cuma saati: 12.58


4 Ekim Ankara Cuma saati: 12.43

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS