Son Dakika

25 Eylül cuma saati | İstanbul cuma vakti ne zaman, cuma namazı saat kaçta kılınacak?

A A

25.09.2020 - 11:25 Son Güncelleme:

Cuma saati İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok ilde Cuma namazı ibadetini yerine getirmek isteyen kişiler tarafından araştırılıyor. Cuma namazı vakti girdiğinde ibadet görevini yerine getirecek olanlar camilere akın edecek. Peki, bugün cuma namazı saat kaçta, 25 Eylül 2020 Cuma vakti ne zaman?

25 Eylül cuma saati | İstanbul cuma vakti ne zaman, cuma namazı saat kaçta kılınacak?

İl il cuma namazı saatleri 25 Eylül 2020 Cuma günü de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde ibadet edecek kişiler Cuma saati için Diyanet’in açıkladığı verilere yöneldi. Diyanet verileri esas alınarak hazırlanan “cnnturk.com” namaz vakitleri sayfasında ise tüm illerin ezan saatleri yerini aldı.

CUMA SAATİ: CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA, ÖĞLE EZANI VAKTİ NE ZAMAN?

Bazı illerin cuma namazı saatleri şöyle:

İSTANBUL CUMA SAATİ 13:01

ANKARA CUMA SAATİ 12:45

ESKİŞEHİR CUMA SAATİ 12:55

GAZİANTEP CUMA SAATİ 12:27

ADANA CUMA SAATİ 12:35

RİZE CUMA SAATİ 12:15

KOCAELİ CUMA SAATİ 12:57

İZMİR CUMA SAATİ 13:08

TÜM İLLERİN CUMA NAMAZI SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

CUMA NAMAZI KAÇ REKAT?

Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).

CUMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonra kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât olmak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den rivayet edildiği nakledilmektedir (Kâsânî, Bedâî’, I, 285).

CUMA NAMAZI KILINIŞI İÇİN TIKLAYINIZ…