hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sincar operasyonu işareti

  Cumhurbaşkanı Erdoğandan Sincar operasyonu işareti
  expand

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin'e bir gece ansızın girdik, yeni hedefleri de her an duyabilirsiniz" dedi. İstanbul'da okul ve spor salonu toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Sincar'a operasyon yapılabileceğini işaret etti. Erdoğan, "Türkiye'de can ve mal güvenliği yok" mesajı paylaşan CHP'li vekil Haluk Pekşen'i ağır sözlerle eleştirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir'de Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, İstanbul’da yapımı tamamlanan 80 okul ve 59 okul spor salonunun açılış töreninde konuşma yaptı. Afrin'de gelinen son noktayı açıklayan Erdoğan Sincar'a operasyon mesajı verdi.

  Zeytin Dalı Harekatı'nda 3 bin 872 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten Erdoğan "Oraya da bir gece ansızın gelebiliriz dedik, öyle gittik. Davulla zurnayla gitmedik. Ve yeni yeni hedeflere ilerlemenin hazırlığı içindeler. Ve yeni hedefleri de sürekli olarak her an duyabilirsiniz. Dedik ki bak, Bağdat yönetimine özellikle söyledik. 'Siz halledecekseniz halledin. Yoksa PKK'yı biz gelir Sincar'da hallederiz" dedi. 

  Cumhurbaşkanı Erdoğandan Sincar operasyonu işareti

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kılıçdaroğlu'na "mankurt" çıkışı

  Cumhurbaşkanının en sert eleştirisinin hedefinde ise "Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği yok" mesajı paylaşan CHP Trabzon milletvekili Haluk Pekşen vardı. "Milletvekili sıfatı taşıyan bir tanesi bizim uluslararası yatırımcıları ülkemize davet etmesine 'Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği yok' diye mesajla cevap vermiş. İşte bu tam bir kötü örnektir. Yahu benim torunum bile diyor ki 'Bunlar kötü değil mi dede' diyor" diye konuştu.

  Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na şöyle seslendi: "Biz bunlara mankurt diyoruz. Her terörist bir mankurttur. Ülkesinin aleyhine çalışanlar da birer mankurttur. Bunlar kimi zaman işte bu şekilde siyasetçi kılığına bürünüp dünyaya ülkesini kötüler. Nerede bunun genel başkanı? Niye kalkıp da 'sen ne diyorsun, nasıl böyle bir şey söylersin' diyor mu? Tam aksine cepheye sürüyor, arkadan da ona sufle ediyor. Bunlara cevabı yarın Mersin'de Akkuyu Nükleer Santrali'nin temel atma töreni ile vereceğiz. Böyle bir zihniyetin sorgulamasını da mutlaka yapmamız gerekiyor." 

  Okulların altına otopark

  Erdoğan okul binalarının altına da otopark fikrinden bahsetti ve "Okulların bahçelerinin altına otoparklar yapalım. Hem mahallelinin park sorunu ortadan kalkar, hem okullar için gelir kaynağı olur. Araç sahipleri de hırsızlık endişesi taşımaz" dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adam öldürmekten daha fazla ceza...

  Gençler arasında uyuşturucu tehlikesini dile getiren bir veliye ise "Yakında konu ile ilgili düzenleme meclise gelecek. Şu anda yeni çıkarmakta olduğumuz yasayla bunları adam öldürmekten daha fazla ceza alacak duruma getiriyoruz bugün yarın meclise gelecek..." dedi. 

  FETÖ sanıklarının tulum giymesine de değinen Erdoğan "Bazıları tulum giyme olayına farklı bakıyor ama bak burda giysin diyenler var bir oylama yapmak lazım" dedi. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow