Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eski Bakan Mehmet Şimşek ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eski Bakan Mehmet Şimşek ile görüştü

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Son dakika haberine göre; Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in AK Parti Genel Merkezi'ne gittiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü öğrenildi. AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Mehmet Bey, cumhurbaşkanımızla görüştü. Kendisi siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. İş dünyasıyla ilgili olarak yürüttüğü işler var. Mehmet Şimşek aktif siyaseti düşünmüyor." ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK'te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

"MEHMET ŞİMŞEK AKTİF SİYASETİ DÜŞÜNMÜYOR"

Ömer Çelik yaptığı açıklamada, "Bugün Mehmet Şimşek arkadaşımız Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti. Mehmet Bey'in AK Parti Genel Merkezi'ne gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Kendisi aktif siyasetten ayrıldıktan sonra çok sık görüştüğümüz kardeşimiz. Gayet normal bir gündem. Mehmet Bey, cumhurbaşkanımızla görüştü. Kendisi siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. İş dünyasıyla ilgili olarak yürüttüğü işler var. Mehmet Şimşek aktif siyaseti düşünmüyor. Aktif siyasi hayattan ayrılırken kararının bu olduğunu ifade etmişti. Aktif siyaseti düşünmediğini ifade etti. Destek vermeye birikim vermeye hazırım dediği görüşme. Sürekli görüştüğümüz bir arkadaşımız. Dünyadaki ekonomik gelişmeleri düzenli olarak konuştuğumuz yakın arkadaşımız. Arzu edilen her konuda destek vermeye hazır olduğunu beyan etti. Kendisi aktif siyaseti arzu etseydi partimizin bütün mekanizmaları Mehmet Bey'e açıktır. Aktif siyaseti bırakma kararına devam ediyor." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

MEHMET ŞİMŞEK'TEN AÇIKLAMA

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız ile akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’nde son derecede samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kendisine bu kabulleri için çok teşekkür ederim. Kendi alanıma giren her konuda istenen katkıları vermeye her zaman hazırım. Ancak yurt dışında finans kuruluşlarındaki işlerim nedeni ile aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber