hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladı

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile gittiği Hakkari Çukurca’daki 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında Mehmetçik'le bayramlaştı. Bakan Güler'le telefonda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin dört bir yanında Mehmedimizin verdiği bu kahramanlık mücadelesi hiçbir zaman unutulmayacaktır" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile gittiği Hakkari Çukurca’daki 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında Mehmetçiklerimizle bayramlaştı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de telefonda konuşan Bakan Yaşar Güler, Mehmetçiklerimizin büyük bir özveriyle görev yaptıklarını yerinde müşahede ettiklerini söyledi.

  TSK’nın büyük bir özveriyle görevine devam ettiğini vurgulayan Bakan Yaşar Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayramını tebrik ederek emirlerini almak üzere sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdi.

  "BU KAHRAMANLIK MÜCADELESİ HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAKTIR"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan da yurtiçinde ve sınır ötesinde görev yapan Mehmetçiklerimize hitaben şunları söyledi:

  “Değerli bakanım, tüm komutanlarımız, sizlerin de Kurban Bayramını en kalbi duygularla tebrik ediyorum. Allah nice bayramlara bizleri kavuştursun duasında bulunuyorum.

  Biliyorum ki bu süreç içerisinde Mehmedimiz, Mehmetçiğimiz gerçekten ülkemizin dört bir yanında teröre karşı çok çok ciddi mücadeleler verdi. Yine bugün de aldığımız raporlarda çok büyük bir oranda teröristleri Mehmedimiz yok etti. Tabi bu coşku içinde bu heyecan içerisinde ben de Mehmetçiklerimizi gözlerinden öpüyorum.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ülkemizin dört bir yanında Mehmedimizin verdiği bu kahramanlık mücadelesi hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu düşüncelerle bu sevgi içerisinde daha nice bayramlara hayırlısıyla kavuşmayı Allah’tan niyaz ediyorum. Sizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Nice bayramlara.”

  Kaynak: TRT Haber

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow