Cumhurbaşkanı Erdoğan: O görüntüleri izleyince hanımla beraber kanımız dondu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O görüntüleri izleyince hanımla beraber kanımız dondu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Berlin Zirvesi'nin ardından Türkiye'ye dönüşü sırasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Sorular arasında İdlib'de yaşananlar ve son durum da vardı... Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesindeki köşesinde Erdoğan'ın İdlib hakkındaki açıklamasını yazdı. İşte o yazı...

İdlib’den Türkiye sınırlarına doğru gelenler hakkında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “terörist” nitelemesinde bulunmuştu. Bunun hatırlatılması üzerine şunları söyledi Erdoğan:


AKIL TUTULMASI: Bu insanlar şu anda ölümden kaçıyor. O anne ile 6 çocuğunu ekranda görünce bizim hanımla beraber adeta kanımız dondu. O yavrulara biz nasıl terörist deriz? 2, 3, 4, 5, 6 o yaşlardaki çocuklar... 3 tanesi okulda, 3 tanesi orada, ayaklar çıplak, çocuklar donuyor. Onlara ‘terörist’ demek akıl tutulmasıdır.


İLK YANLIŞI DEĞİL: Bu Bay Kemal’in ilk yanlışı değil. Bir defa “Suriye’den gelenleri tekrar Suriye’ye göndereceğim” diyen bu değil mi? Bu insanlar keyfinden zevkinden mi geldiler bizim topraklarımıza? Türkiye’de öyle bir hava estirdi ki, bizi eleştirdiler. Bize “Bunları yediriyorsunuz, içiriyorsunuz, bunlara maaş veriyorsunuz” dediler. Maaş falan verdiğimiz yok. Biz maaşı kendi vatandaşlarımızın yoksullarına veriyoruz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS