Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis protokol kaidelerini bilmiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis protokol kaidelerini bilmiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma Namazı çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Miçotakis ile tartışma oldu mu?" sorusuna, "Bende böyle bir yüz görüyor musun? Protokol kaidelerini bilmeyen bir adam. Ben ana konuşmacılardan biriydi, konuşmamı yaptım. O da oradan çıktı bana cevap yetiştirmeye kalktı. Onun cevabına ben cevap mı vereyim? Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı böyle bir seviyeye düşer mi?" yanıtı verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Bugün Sayın Putin'in doğum yıl dönümü, 70 yaşında. Hem onu bir tebrik edeyim istedim, hem de devam eden süreçle ilgili arabuluculuğumuza teşekkür etti.

İkili ilişkilerimize yönelik de tekrar bir görüşme yapabilirsek iyi olursak. Asya platformuyla ilgili bir görüşme söz konusu.

Oraya Putin'in gelme imkanı olursa, etraflıca gerek ikili görüşmeler gerek Rusya-Ukrayna konularını görüşme fırsatımız olur dedik.

Orada bir mutabakatımız oldu.

(Zelenski ile görüşme) Ben her ikisiyle de görüşüyorum.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"MİÇOTAKİS İLE TARTIŞMA OLDU MU?" SORUSUNA YANIT

Bende böyle bir yüz görüyor musun? Protokol kaidelerini bilmeyen bir adam. Ben ana konuşmacılardan biriydi, konuşmamı yaptım. O da oradan çıktı bana cevap yetiştirmeye kalktı. Onun cevabına ben cevap mı vereyim? Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı böyle bir seviyeye düşer mi? Sadece onun orada birkaç kelamını dinleyerek yetindim. Doğru dürüst kimse de alkışlamadı.

ABD İLE F-16 GÖRÜŞMELERİ

Ben böyle bir alternatiften bahsetmedim. Dünyada bunun da alternatifleri var. Bu konuyla ilgili biz nasıl patriotlarla ilgili ihtiyaçlarımız karşılanmazsa S-400'leri aldıysak F-16 konusunda da ABD ihtiyacımızı gidermezse dünyada bu ihtiyacımızı giderecek çok ülke var.