hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çözüm süreci: "Şu aşamada buzdolabına konulmuştur"

  Cumhurbaşkanı Erdoğandan çözüm süreci: Şu aşamada buzdolabına konulmuştur
  expand

  Japonya yolunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan cumhurbaşkanı erdoğan, çözüm sürecine de değindi. Erdoğan, "ben çözüm süreci kaldırılmıştır demedim, şu aşamada buzdolabına konulmuştur dedim. İşler yoluna giderse, süreç yeniden gündeme gelir." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çözüm sürecinin geleceği ile ilgili soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermedi ama sürecin geldiği noktadan HDP'yi sorumlu tuttu. "Terör örgütünü arkasına alan siyasi parti çözüm sürecine uymadı. Meydanlarda sokağa dökülün çağrısı yaptı" diye konuştu.

  İç Güvenlik Yasası'nın uygulanması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı,"ben artık valilerimizin, emniyet mensuplarımızın, jandarmamızın, askerimizin daha kararlı olduklarını görüyorum. Vatandaş, devletin kendi yanında olduğunu hissetmeli" dedi. 

  Çözüm sürecinin işler yoluna girmesi durumunda yeniden gündeme gelebileceğini kaydeden Erdoğan, "Ben çözüm süreci kaldırılmıştır demedim, şu aşamada buzdolabına konulmuştur dedim" ifadelerini kullandı. 
  Cumhurbaşkanı, Şırnak'ta öldürülen bir PKK'lının cenazesinin bir polis aracına bağlanarak sürüklenmesi konusuna da değindi. "Olayın ayrıntılarını bilmiyorum. Çeken kim, çekilen kim, tabii ki incelenmeli. Devletin polisi öyle bir şey yapmışsa, elbette ki yapılan yanlıştır. Öyle bir şey olmamalı" dedi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow