hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nurettin Yıldız'a tepki

  Cumhurbaşkanı Erdoğandan Nurettin Yıldıza tepki
  expand

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isim vermedi ama, "Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler" diyen ilahiyatçı Nurettin Yıldız'ı eleştirdi. Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddeti kınayan Erdoğan, bunun kültürümüzde bir yeri olmadığını söyledi ve şöyle konuştu: Bazılarının dikkat çekmek için kavramları eğip, bükerek söyledikleri sözlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HAK- İŞ'in kadın günü programında konuştu. 

  Konuşmasından satır başları:

  Bizim annelerimiz, bizim kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır. Bizim kadınlarımızın, annelerimizin, eşlerimizin, kardeşlerimizin böylesine tarihe altın harflerle kazınacak hikayeleri var. Tarihimizin ve bugünümüzün tüm fedakar kadınlarını saygıyla yad ediyorum. 

  Kadınla erkeğin fiziksel özellikleri ve fıtratları farklı olabilir ama aynı bütünün parçalarıdır. Erkek Hz. Adem ise, Hz. Havva'dır. Erkeğin sıfatı ne olursa olsun yanıbaşında kadını vardır. Kadının da sıfatı ne olursa olsun yanıbaşında erkeği vardır. Buna rağmen kadınlara yönelik ayrımcı davranışlar hiç eksik olmamıştır. Kadınlara yönelik suç kızartıcı adaletsizliklere tanık oluyoruz. Eğitim kurumlarından zorla uzaklaştırılan kızlarımız vardı. O çocuklarımızın annelerinin gözyaşlarını unutmadık. Okulunda olduğu gibi, işyerinde, sokakta taciz edilen kadınları unutmadık. Yurt dışına gitmek zorunda kalan kadınlarımızın hikayelerini unutmadık. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü için anlamlı klip

  "Partimizi kapatmaya çalıştılar"

  Bugünlerde kadına şiddeti konuşuyoruz peki okulunun kapısı önünde, meydanlarda şiddete maruz kalan kadınları hatırlıyor muyuz? Türkiye'de bu sıkıntıları yaşadı. Dünyada da benzer utanç manzaralarına rastlıyoruz. Kadını hayatın her alanında hakettiği konuma çıkaracak tedbirleri aldık. Bunun için bize çok saldırdılar. İftiralarla uğraşmak zorunda kaldık. Sırf bu sebepten partimizi kapatmaya dahi kalktılar. 

  Erkek ve kadın arasındaki üstünlük tartışması beyhude bir tartışmadır. İnsanları bölmeye yönelik her tartışma zulüm kapısının açılmasıdır. 

  Kadınları tüm kötülüklerin kaynağı olarak, iblis olarak gören dini anlayışlar asırlarca bu dünyada hüküm sürmüştür. 


  Bahçeli'den sert tepki: Ne ara bu kadar sapık türedi?

  Afrin operasyonu

  Bugün dünyada kadın hakları diye dünyayı inletenlerin Doğu Guta'da katledilen kadınlar için tek bir söz ettiklerini duydunuz mu? Siz Afrin'e Türk ordusunun girmesini konuşamazsınız. Biz Afrin'e işgal gücü olarak girmedik, teröristleri temizlemek için girdik. Afrin'i o teröristlerden temizleyip ardından sahiplerine teslim etmek için oradayız. Biz 3.5 milyon Suriyeli kardeşimize ev sahipliği yapıyoruz ey dünya. Siz acaba ne kadar Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyorsunuz? Sizin konuşmaya hakkınız yok ama bizim var. Akdeniz'in karanlık sularında kaybolup giden onbinlerce kadın ve çocuğun ardından timsah gözyaşları döktüklerini gördü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kadına şiddet 

  Kadın cinayetleriyle ilgili haberler şahsen beni çok rahatsız ediyor. Kadınlara ve çocuklara yönelik saldırıların izlerini inancımızda ve kültürümüzde arayanlar kesinlikle art niyetlidir. Adını tam olarak koymak gerekirse bu tür eylemlerden herbiri nefret suçudur. Bazılarının dikkat çekmek için kavramları eğip, bükerek söyledikleri sözlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Yapılması gereken bir takım sapıklara harekete geçme cesareti veren iklimin ortadan kaldırılmasıdır. 

  Eskiden yapanın yanına kar kalan şiddet ve istismar olayları artık ne milletimiz ne devletimiz tarafından görmezden geliniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kız çocuklarının eğitim seviyeleri erkeklerle aynı seviyede, hatta daha ileri. Kız çocuklarımız daha dirayetli hareket edebilmektedir.

  Kadınların toplum hayatında güçlendiği gösteren en önemli şeylerden biri istihdamdır. Kadınların işgücüne katılımı konusunda 2023 hedefimiz yüzde 45'e ulaşmaktır. Kadınların destek vermediği bir ekonomide hedeflediğimiz büyüme oranlarına ulaşmamızın mümkün olmadığını biliyoruz. 

  Nurettin Yıldız: Kadınlar dayak yiyorsa şükretsin

  Başımızın tacı olan kadınlarımızı her alanda daha ileriye taşımakta kararlıyız. Hayatın her alanında kadınlarımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Siyasete girdiğimizden beri hep en büyük desteği kadınlarımızdan gördüm. 2023 hedeflerimize kadınlarımızla birlikte ulaşacağız. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow