Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Seçil Erzan açıklaması: Hepsi soruşturulacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Seçil Erzan açıklaması: Hepsi soruşturulacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Seçil Erzan açıklaması: Hepsi soruşturulacak
expand

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dubai dönüşünde Seçil Erzan soruşturmasıyla ilgili soruya, “Sakınma diye bir şey yok. Şüphelilerle de bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de soruşturmalar sürüyor” yanıtını verdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen iklim zirvesi için Dubai’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Türkiye’nin konuştuğu bankacı Seçil Erzan’la ilgili soruşturmalarla ilgili gelen, “Biliyorsunuz, sosyal medyada fenomenler var. Bunların çok sayıda takipçileri var. Şatafatlı bir hayat yaşıyor ve bunu da biraz görgüsüzce ortaya koyuyorlar. Bu fenomenler kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Bazıları tutuklu yargılanıyor. Bu olayla ilgili sizin görüşünüz nedir? Ayrıca Denizbank’ın bir şube müdürü, saadet zinciri dedikleri yöntemle para toplamış, böyle bir iş yaptığı ortaya çıkıyor. Aslında iki tarafı var bu işin. Bir tarafta böyle hiç makul olmayan, piyasa koşulları açısından verilmesi imkânsız olan bir vaatle para toplayan bir Seçil Erzan var. Diğer tarafta da bu imkânsız vaade kanan ünlü futbolcular. Arda var, isim vereyim isterseniz. Emre Belözoğlu var. Bir de bu işin neresinde olduğunu kestiremediğimiz ama tartışmanın da tam göbeğinde olan Fatih Terim var. Bu olayla ilgili yorumunuz nedir?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

SAKINMA DİYE BİR ŞEY YOK

“Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımız kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kâr sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen kârlara karşı halkımız çok dikkatli olmalı. Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Burada sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar sürüyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız.”

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow