Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Twitter, YouTube ve Netflix açıklaması

A A

01.07.2020 - 15:32 Son Güncelleme:

Sosyal medyada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşinin bebeklerine yönelik çirkin paylaşımlar sonrası emniyet birimleri paylaşımları yapan kişilerle ilgili harekete geçmişti. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan çirkin paylaşımları yapanların hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekeceklerini belirterek Twitter, YouTube ve Netflix gibi sosyal mecraların düzene sokulması gerektiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Twitter, YouTube ve Netflix açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dördüncü kez babalık sevinci yaşadığı paylaşıma gelen çirkin yorumlar birçok kişinin tepkisine neden oldu. Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sonrası emniyet birimleri konuyla ilgili harekete geçti. Bugün AK Parti İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan çirkin paylaşımlara sert tepki gösterirken Twitter, Youtube ve Netflix gibi mecralarla ilgili de açıklamalarda bulundu.


Son dakika! Berat Albayrak ve eşine çirkin saldırıya Erdoğan'dan sert tepki | Video|Son dakika! Berat Albayrak ve eşine çirkin saldırıya Erdoğan'dan sert tepki | Video

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN TWİTTER, YOUTUBE VE NETFLİX AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında yer alan detaylar şöyle: "Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Rabbim Hamza Salih'e de hayırlı sağlıklı bir ömür nasip etsin. Berat Bey sevincini bir sosyal medya mesajı ile paylaştı. Onbinlerce kişi iyi dileklerini ifade eden yorumlar yazdı. Sayıca az da olsa namusu haysiyeti olmayan kalbi kararmış bazı alçaklar hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet hemen harekete geçti. Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçu elbette soracağız.

Son yıllarda bu tür ahlaksızların artmasında sosyal mecraların kontrolsüzlüğü de etkili.

Niçin Youtube, niçin Twitter, niçin Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırmak için. Bunlar ahlak sahibi değil."