Darbeci Semih Terzi, 'İhraç edilmeli' uyarısına rağmen bile bile terfi ettirildi

Darbeci Semih Terzi, 'İhraç edilmeli' uyarısına rağmen bile bile terfi ettirildi

Darbeci Semih Terzi, 'İhraç edilmeli' uyarısına rağmen bile bile terfi ettirildi

15 Temmuz'da Ömer Halis Demir tarafından öldürülen darbeci Semih Terzi'nin, FETÖ'cü olduğunun bilinmesine rağmen adım adım terfi ettirildi. Hakkında "Bağlantıları nedeniyle TSK'da barındırılmayıp, derhal ihraç edilmeli" şeklinde uyarı olmasına rağmen generalliğe kadar yükselen Terzi'nin terfi hikayesini Uğur Dündar yazdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

15 Temmuz'da Ömer Halis Demir tarafından öldürülen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'nin FETÖ'cü olduğunun bilinmesine rağmen adım adım terfi ettirildi. Terzi'nin terfi hikayesini Sözcü yazarı Uğur Dündar anlattı. Dündar, FETÖ kumpasıyla Silivri Cezaevi'nde yaşamını yitiren Kaşif Kozinoğlu'nun Semih Terzi için uyarıda bulunuğunu aktardı. Dündar, uyarının sümen altı edildiğini ifade etti.

Uğur Dündar'ın "Bu yazıyı okurken 'Olmaz bu kadar' diyeceksiniz!.." başlıklı bugünkü yazısı şöyle:

“Yıl 1991… Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli iki bordo bereli üsteğmen, yeni mezun olan teğmenler arasından, birliklerine katılacak iki adayı seçmek üzere Eğirdir Komando Okulu'na gidiyorlar. Üsteğmenlerden biri, daha sonra Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) geçip, başarılı görevler yaptıktan sonra FETÖ kumpasıyla atıldığı Silivri Zindanı'nda hayatını kaybedecek olan efsanevi istihbaratçı Kaşif Kozinoğlu'dur.

Darbeci general Semih Terzi’ye bağlı askerlerin davası başladı

Üsteğmen Kozinoğlu ve görev arkadaşı, 10 günlük bir çalışma sonucunda komando kursuna katılan yaklaşık 400 teğmen içinden en başarılı buldukları iki adayı belirliyorlar.

Ancak Ankara'ya döndüklerinden kısa bir süre sonra, ilginç bir sürprizle karşılaşıyorlar!..

Çünkü kendilerinin seçtikleri adaylar yerine, iki başka teğmenin gönderildiğini öğreniyorlar!

İlk şaşkınlığı atlattıktan sonra, torpilli teğmenlere sağlanan bu ayrıcalığın nereden kaynaklandığını öğrenmek amacıyla haklarında istihbarat çalışması başlatıyorlar. Araştırma sonucunda bunlardan birinin, o zamanki adıyla Fetullah Gülen Cemaati ile bağlantılı olduğunu tespit ediyorlar.

Semih Terzi'nin baldızı İBB'de Genel Müdürün başını yaktı

Bunun üzerine oturup rapor yazıyorlar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bilgi kaynağım olan üsteğmen bu kişi için ‘Takip ve kontrol edilmesi gerekir, müstakil görev yapamaz’ diyor, Kaşif Kozinoğlu ise daha sert bir ifade kullanıyor:

‘Bağlantıları nedeniyle TSK'da barındırılmayıp, derhal ihraç edilmeli!..’

Ancak bu teğmenin arkasındaki gizli el, raporları sümen altı ediyor!

Ve FETÖ'cü subay, terfi kademelerini jet hızıyla geçmeye başlıyor…”

“Ta teğmenliğinden itibaren arkasındaki sihirli güç sayesinde sürekli el üstünde tutulan, ordudan atılması gerekirken, kurmay albaylığa kadar tırmandırılan FETÖ'cü ise ne oluyor biliyor musunuz?” sorusunu yönelten Uğur Dündar şöyle devam etti: “2014 yılı Yüksek Askeri Şurası'nda general oluyor!.. Hem de birinci sıradan!.. Peki bu kişinin kim olduğunu biliyor musunuz? 15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain kalkışma sırasında Özel Kuvvetler Karargahı'nı ele geçirmek üzere, Diyarbakır'dan emrindeki özel harekatçı askerlerle geldiği sırada Şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan FETÖ'cü Tuğgeneral Semih Terzi!..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

FETÖ'cü Terzi'nin önlenemez yükselişini tüylerim ürpererek dinledim ve yazdım.

Bu vesileyle kahraman Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir başta olmak üzere 15 Temmuz Şehitleri'ni sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.”