hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Demokrasi bileti nedir, nasıl alınır?  Üniversite öğrencilerine otobüs bileti kampanyası!

  Demokrasi bileti nedir, nasıl alınır  Üniversite öğrencilerine otobüs bileti kampanyası
  expand

  Üniversite öğrencilerinin seçimde oy kullanabilmesi için kampanya başlatan CHP Gençlik Kolları ‘demokrasi bileti’ ile ilgili detayları açıkladı. Peki, tam olarak demokrasi bileti nedir, nasıl alınır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Farklı şehirlerde üniversite okuyan öğrencilerin seçimde memleketlerine giderek oy kullanabilmesi amacıyla kampanya düzenleyen CHP Gençlik Kolları kampanyaya ilişkin sıkça sorulan soruları yanıtladı. İşte süreçten yararlanmak isteyen veya sürece destek olmak isteyen kişilerin bilmesi gerekenler…

  DEMOKRASİ BİLETİ NEDİR, NASIL ALINIR?

  Demokrasi bileti kampanyası kısaca seçimde memleketlerine giderek oy kullanmak isteyen öğrencilere otobüs bileti alacak bağışçılar ile bu biletlerden yararlanmak isteyen öğrencileri bir araya getiren kampanya olarak tanımlanabilir. Proje ile 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinde üniversitelilerin seçme hakkını yerine getirebilmeleri için oy kullanacakları şehre gitmeleri ve demokrasiye katkı sunmaları amaçlanıyor.

  Kampanyaya bağışçılar 500, 1000, 1500 ve daha fazla seçeneklerle bağış yapabiliyorlar. Bu bağışlardan yararlanmak ve otobüs biletini almak isteyen öğrencilerinse e-devlet üzerinden son 6 ay içerisinde alınmış öğrenci belgelerini sisteme PDF dosyası olarak yüklemeleri gerekiyor. Bağışlar ve bilet alım talepleri demokrasibileti.org adresinden gerçekleştiriliyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow