hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dervişoğlu'ndan 'Bozkurt' tepkisi: ''Demiral'ı alnından öpüyorum''

  KAYNAKCNN TÜRK

  İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye Devlet Başkanı Esad ile görüşmek için davet edebileceğini söylemesini değerlendirdi. O adımı "Türkiye'nin ulusal çıkarlarına son derece uygun" sözleri ile yorumladı. Dervişoğlu grup kürsüsünden partililere seslendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ''ULUSAL ÇIKARLARA SON DERECE UYGUN''

  Dervişoğlu, ''Biz bu daveti, Türkiye’nin ulusal çıkarlarına son derece uygun, fakat oldukça geç kalınmış bir adım olarak görüyoruz.'' dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşme sinyali vermesini böyle sözlerle değerlendirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, "Ulusal çıkarlara uygun" dedi.

  İYİ Parti Genel Başkanı, ''Mevcut hükümetten beklentimiz, Esad’la görüşmede somut bir eylem planı ortaya çıkarmalarıdır.'' ifadelerini kullandı.

  ''DEMİRAL'I ALNINDAN ÖPÜYORUM''

  Dervişoğlu, 2024 Avrupa Kupası'nda bozkurt işareti nedeniyle UEFA'nın 2 maç men cezası verdiği Merih Demiral’a da grup kürsüsünden destek verdi;

  ''Onu da ayrıca alnından öpüyorum! Ama sadece bozkurt selamı yaptığı için değil işini layıkıyla yaptığı, “Türk, öğün, çalış, güven” sözlerinin timsali olduğu için alnından öpüyorum!''

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SREBRENİTSA KATLİAMININ YIL DÖNÜMÜ

  İYİ Parti lideri, Srebrenitsa soykırımın yıl dönümü nedeniyle de mesaj verdi;

  ''Her fırsatta Türkleri zalim olmakla itham edenlerin, bozkurt görünce hezeyanlar yaşayanların ikiyüzlülüklerinin de bir göstergesidir. Acısı taze ve yaraları halen iyileşmemiş olan Srebrenitsa soykırımında yaşamını yitiren tüm kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.'' şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow