Destici: "PKK ile cihat edilir"

Destici: "PKK ile cihat edilir"

Büyük Birlik Partisi'nin kuruluşunun 23. yıldönümünde Ankara'da bir program düzenlendi. Programa, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İran'ın Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli ve partililer katıldı.

Programda konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin tarihinin en buhranlı günlerinin yaşandığını savunarak; "Türkiye, iki büyük yanlış politikanın bedelini çok ağır hasarlar alarak ödemeye devam ediyor.  İlki bizim 'Çözülme Süreci' dediğimiz, adına 'Çözüm Süreci' dedikleri 'Müzakere Süreci', diğeri ise beş senedir neo-Osmanlı gazlarıyla ve Ortadoğu'da bizden habersiz yaprak kıpırdamaz sedalarıyla sürdürülen takıntılı Suriye politikalarıdır. Geçmişte Kuzey Irak'ta belirlenen 'kırmızı çizgiler' nasıl birer birer yok olduysa, müstakbel Suriye'deki PKK Kürdistan'ı tehlikesine karşı belirlenen kırmızı çizgiler de birer birer ihlal edilmeye başlandı. PKK, Türkiye'yi bölmekle görevlendirilmiş taşeron bir örgüttü. Onun için onunla pazarlık edilmez, mücadele edilir. Hatta cihat edilir" diye konuştu. 


"YA DEMOKRATİK PARLAMENTER SİSTEM YA DA BAŞKANLIK"


Destici, başkanlık sistemi tartışmalarına da değinerek şunları söyledi; "Türkiye'de sistemin değişmesinden yanayız. Ya tam demokratik parlamenter sistemeye  ya da üniter yapısını koruyacak başkanlık sistemine geçilmesi gerekiyor... Türkiye'de yavaş yavaş bir psikolojik kopuş ortamı doğuyor. Aynı ülke içinde birbirinden farklı iki ayrı halk ve iki farklı kamuoyu oluşmaya başlamışken, medya da tüm bunlara çanak tutarken, hangi açılım sürecinden ve hangi romantik barış hikayelerinden medet umacaksınız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS