hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Devlet Bahçeli'den AK Parti'ye çağrı!

  Devlet Bahçeliden AK Partiye çağrı
  expand
  KAYNAK DHA

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. AK Parti'ye çağrı yapan Bahçeli, "Ne Recep Tayyip Erdoğan'lar AKP'nin içerisinden çıkabilir Erdoğan'ı koruyacağım diye memleketi bunalıma, krize sokmayın. AKP'liler Seçimden sonra Recep Tayyip Erdoğan'a vesayetten kurtulalım ülkeyi müsaade et biz yönetelim demeliler" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ile olan koalisyon görüşmelerinin ayrıntılarına ilişkin Bahçeli, "Sayın Başbakan bu kadar basite almasın. Ne söyledikleri bizce belli. Kendilerinin yanında Faruk Çelik de vardı. Burada kalmasını söyledikleri emanetimize alınmıştır. Emanete alınan kişi, siyasi tahrik ile bizi konuşturmaya çalışmasın. O kadar da zeki değildir sayın Başbakan. Onun için eğer bildiği varsa, vesayet altında saraydan korkmayacaksa buyursun sarayda konuşsunlar ne dediklerini birilerine tekrar etsinler. 7 Haziran'dan sonra bir koalisyon kurulabilirdi" ifadelerini kullandı.  İstanbul'da sahte içki şoku! Ölü sayısının artmasından korkuluyor... İlker Başbuğ bağımsız Kürt devleti için tarih verdi

  "HER GÜN 7-24 RECEP TAYYİP ERDOĞAN KONUŞULUYOR"

  Bahçeli, "Muhtarlar toplanıyor. Her gün 7-24 Recep Tayyip Erdoğan konuşuluyor. Böyle Cumhurbaşkanlığı olmaz. Seçime müdahale olmaz. Saray kendisine çeki düzen verecek. Çankaya'ya taşınacak" dedi.  Belediye Başkanı özür diledi Başbakan "müjde paketini" açıkladı

  "SAYIN DAVUTOĞLU YENİ POT KIRIYOR KENDİ İTİBARINI İTİBARSIZLAŞTIRIYOR"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu sert bir dille eleştiren Bahçeli, "Sayın Ahmet Davutoğlu bey ile aynı dili konuşma imkanı kalmamıştır. Kendi aklı, düşüncesi ile konuşmuyor. Bir algılama yönetim merkezi ne çizmişse o çerçevede konuşma ihtiyacı hissediyor. Çok konuşuyor, tekrarlıyor. Her tekrarda yeni pot kırıyor kendi itibarını itibarsızlaştırıyor" dedi.  Demirtaş'tan Davutoğlu'na sert yanıt: "Bön bön bakacaksın!" Marmara Denizi'nde 4.5 büyüklüğünde deprem!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "NE RECEP TAYYİP ERDOĞAN'LAR AKP'NİN İÇERESİNDEN ÇIKABİLİR ONU KORUYACAĞIM DİYE MEMLEKETİ KRİZE SOKMAYIN"

  Bahçeli, "Türk milletinde vazgeçilmeyen insan yoktur. AKP'lilere sesleniyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ı koruyacağım diye memleketi bunalıma, krize sokmayın. Ne Recep Tayyip Erdoğan'lar AKP'nin içeresinden çıkabilir. O bizim için şudur, dokundurtmayacağız derken, Türkiye'yi bir felakete sürüklüyorsanız, bunun vebali atından kalkamazsınız. Recep Tayyip Erdoğan'ı otoriterleşme, vesayetini sürdürme, rejim değişikliğine giden bir hal ile Türkiye'yi kaosa sürüklüyorsanız bunun çözümü önce Ak Parti'dir. Aklınızı başınıza alın" diye konuştu. 

  "SEÇİMDEN SONRA RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A VESAYETTEN KURTULALIM ÜLKEYİ MÜSAADE ET BİZ YÖNETELİM DEMELİLER"

  Bahçeli, "Seçimden istediği çıksın veya çıkmasın. Recep Tayyip Erdoğan'a şunu demeleri lazım; vesayetten kurtulalım. Sana saygı duyuyoruz. Ülkeyi müsaade et biz yönetelim demeliler" dedi.  AB Komisyonu Türkiye taslak raporu basına sızdı! Yerli otomobili alan işadamı ortaya çıktı

  "SANDIKTAKİ PATLAMA SOKAĞA TAŞARSA O ZAMAN ÇOK ŞEY DEĞİŞİR"

  İç savaş tehlikesine dikkat çeken Bahçeli, "Sessiz öfkeyi sandıkta değerlendirin. Sandıktaki patlama sokağa taşarsa o zaman çok şey değişir"  dedi. Beştepe'ye çıkma tartışmalarına ilişkin Bahçeli, "Sen bizi çağıracağına, sen Anayasa çizgisine gel daha hayırlı olur" dedi.  

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "TRT NOTLARIMIZ ARASINDA GEREKLİ CEZALANDIRMA YAPILACAKTIR"

  TRT'nin partilere ayırdığı yayın saatlerine ilişkin Bahçeli, "Bir sorumluluk üstlenmediğimiz gün, notlarımız arasında. Gerekli cezalandırmalar yapılacaktır" dedi.  

  "TÜRKİYE'DE KAMPLAŞMA, KUTUPLAŞMA RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN BAŞLATTIĞI BİR SÜREÇ"

  Bahçeli, "Türkiye'de kamplaşma, kutuplaşma Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı bir süreçtir. Bu süreçte her konuda toplumu yarmıştır" dedi.  

  BÜLENT ARINÇ'IN AÇIKLAMALARI

  Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamalarına ilişkin Bahçeli, "Ağlamalarla bir takım olayları çarptırarak fikrini bir dalgalanma sürecine kaptırdığı gün anlaşılması zor bir siyasetçidir. Şimdi ne yapmayı düşünüyor  onu da bilemiyorum" diye konuştu. Masum Türker: "DSP 5. parti olmaya adaydır" Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayını kesildi

  "CHP AZINLIK HÜKÜMETİNE DESTEK VERMEM"

  CHP azınlık hükümetine destek verir misiniz? soruna Bahçeli,  "Hayır azınlık hükümeti siyasi etik açısında uygun değil" dedi.  

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DEVLET BAHÇELİ YAZILI YÜZÜK

  Bahçeli, antika araba sayısının 9 olduğunu da söyledi. Yemek yapamadığını da söyleyen Bahçeli ancak çiğ köfte yapabildiğini belirtti.  Tesbip koleksiyonu olduğunu da belirten Bahçeli, üzerinde "Tanrı Türk'ü korusun ve Devlet Bahçeli" yazan yüzüğünü ve ona uyumlu tesbihini göstererek giyimindeki ve aksesuarlarındaki uyuma dikkat çekti.  

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow