hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2021 DGS sonuçları sorgulama ÖSYM sonuç sayfasında! DGS sonucu nasıl öğrenilir?

  2021 DGS sonuçları sorgulama ÖSYM sonuç sayfasında DGS sonucu nasıl öğrenilir
  expand

  DGS sonuçları ile ilgili ÖSYM’den beklenen açıklama geldi. Dikey Geçiş Sınavı sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfası üzerinden ilan edildi. Peki, DGS 2021 sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı sonrasında adaylar tercihlerde kullanacakları puanları öğrenmişti. Puanların açıklanmasının ardından da tercih işlemleri gerçekleştirildi. Peki, sonuçlar nasıl öğrenilir?

  DGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI ÖSYM SONUÇ SORGULAMA SAYFASINDA

  ÖSYM’nin sonuç sorgulama sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan adaylar sonuç bilgilerine bu sayfa üzerinden ulaşabiliyorlar.

  SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  Yerleştirme sonuçlarına ilişkin yapılan açıklama şöyle; 27 Ağustos - 07 Eylül 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

  Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 14 Eylül 2021 tarihinde 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

  E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden  17-22 Eylül 2021 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

  Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

  E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

  Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow