hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DGS sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında erişime açıldı! İşte DGS 2021 sonuçları

  DGS sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında erişime açıldı İşte DGS 2021 sonuçları
  expand

  DGS sonuçları 2021 yılında adayların elde ettikleri puanları gösterdi. Sınava katılan adaylar Dikey Geçiş Sınavı sonucu sorgulama işlemlerini ÖSYM üzerinden yapabilecekler. DGS sonuçları ile ilgili açıklama bu kez erken geldi. ÖSYM sonuç sorgulama sayfası üzerinden Dikey Geçiş Sınavı sonuçlarını iki gün önceden erişime açtı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dikey Geçiş Sınavı 11 Temmuz’da binlerce adayın katılımı ile gerçekleşmiş ardından adaylar sonuçlar için geri sayıma başlamıştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınav takvimi içerisinde sonuçların açıklanacağı tarihi önceden duyurmuştu.  

  ÖSYM 2021 DGS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

  ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 2021 Dikey Geçiş Sınavı’nın sonuçları 13 Ağustos’ta ilan edilecekti. Ancak ÖSYM’den erken açıklama geldi ve sonuçlar 11 Ağustos’ta erişime açıldı. Adaylar “sonuc.osym.gov.tr” adresinden giriş yaparak sonuç bilgisine ulaşabilecekler.

  TC kimlik numaraları ve sisteme giriş yapan adaylar sonuç bilgilerini öğrendikten sonra ÖSYM’nin belirttiği koşullarda itiraz haklarını kullanabilecekler. İtiraz süreci ile ilgili detaylar da yine önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından duyurulacak.

  İtirazların da sonuçlanmasıyla birlikte adayların dikey geçiş tercihlerinde kullanacakları DGS 2021 puanları ortaya çıkmış olacak. Başvurular yapılacak ve değerlendirme sonrasında sonuçlar adaylara bildirilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÖSYM BAŞKANI AYGÜN'DEN DGS SONUCU AÇIKLAMASI

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında  "Değerli adaylarımız,
  11 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2021-DGS sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler. Adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. #2021DGS" ifadelerini kullandı.

  DGS CEVAP KAĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI DA YAYINLANDI

   ÖSYM'den yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre adayların sınavda cevapladıkları şıklar da yayınlandı. Adaylar AİS sayfası üzerinden cevapladıkları şıkları kontrol edebilecekler.

  ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow