hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DGS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı! İşte Dikey Geçiş Sınavı soruları ve cevapları

  DGS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı İşte Dikey Geçiş Sınavı soruları ve cevapları
  expand

  Dikey Geçiş Sınavı sonuçları ilgili bilgiler ÖSYM 2021 sınav takvimi içerisinde paylaşılmıştı. 11 Temmuz’da gerçekleştirilen sınava katılan adaylar DGS soruları ve cevapları ile resmi sonuçlar öncesi doğru ve yanlışlarını kontrol edebilecekler. DGS soruları ve cevap anahtarı bugün ÖSYM tarafından yayınlandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı, ÖSYM tarafından 11 Temmuz’da yapıldı. 150 dakika süre tanınan adaylar, sınavın sona ermesinin ardından sorular ve cevap anahtarı ile ilgili gelecek resmi açıklamayı beklemeye başladılar. ÖSYM'den beklenen açıklama geldi.

  2021 DGS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI, NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  ÖSYM soruları ve cevap anahtarının genellikle aynı günün akşamında ya da sınavın ertesi günü gün içerisinde yayınlıyor. Dikey Geçiş Sınavı'nda ise sınavdan bir gün sonra sorular erişime açıldı. ÖSYM'den yapılan açıklamada  "11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavının (2021-DGS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

  Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 12 Temmuz 2021 tarihinde saat 13.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir." denildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ….

  DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 2021 Dikey Geçiş Sınavı’nın sonuçları 13 Ağustos’ta ilan edilecek. Adayları 13 Ağustos 2021 Cuma günü “sonuc.osym.gov.tr” adresinden giriş yaparak sonuç bilgisine ulaşabilecekler.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow