Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrailli bakanın paylaşımına sert tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrailli bakanın paylaşımına sert tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığından İsrailli bakanın paylaşımına sert tepki: Kabul edilemez
expand

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen'in sosyal medyadan yaptığı paylaşıma ilişkin açıklama yaptı. Keçeli, "İşgalci bir gücün, sivil nüfusa yönelik hunharca saldırıları hiçbir şekilde meşru müdafaa olarak kabul edilemez." dedi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, sosyal medya üzerinden Türkiye Cumhurbaşkanlığı hesabını etiketleyerek bir paylaşım yaptı. Cohen, Hamas mensuplarını Türkiye'nin 'barındırabileceğini' söyledi. Cohen'in paylaşımının ardından Dışişleri'nden sert tepki geldi.

"İŞGALCİ BİR GÜCÜN SALDIRILARI MEŞRU MÜDAFAA OLARAK KABUL EDİLEMEZ"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli’nin İsrail Dışişleri Bakanının bir sosyal medya platformunda yaptığı paylaşım Hakkındaki Soruya şöyle cevap verdi:

İsrail - Filistin sorununun geçmişinde de gördüğümüz üzere: İsrail, Filistinlilere baskı uygulamayı ve onların temel özgürlüklerini yok etmeyi sürdürdükçe; kolektif ve bireysel haklarını savunan Filistinli sayısı daha da artacak ve İsrail daha fazla direnişle karşılaşacaktır.

Mevcut sorunun temelinde İsrail'in hukuku, insan haklarını ve evrensel ilkeleri tamamen hiçe sayan işgalci tutumu, yayılmacı zihniyeti ve baskıcı eylemleri yatmaktadır.

İşgalci bir gücün, sivil nüfusa yönelik hunharca saldırıları hiçbir şekilde meşru müdafaa olarak kabul edilemez.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow