hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DMM'den Emine Erdoğan ile ilgili iddialara yalanlama

  DMMden Emine Erdoğan ile ilgili iddialara yalanlama
  expand
  KAYNAK DHA

  İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden (DMM), 'Emine Erdoğan için helikopter pisti yapıldı' iddialarına yalanlama geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), "Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan için helikopter pisti yapıldı' iddiası doğru değildir" açıklamasında bulundu.

  "KAMUOYUNU MANİPÜLE ETMEK AMACIYLA MEDYAYA SERVİS EDİLDİ"

  İletişim Başkanlığı DMM'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan için helikopter pisti yapıldı.' iddiası doğru değildir. Ankara Polatlı’daki bahse konu helikopter pisti, iddia edilenin aksine Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından daha önce inşa edilmiş ve Polatlı Tarım İşletmesi'nin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca söz konusu pist, olası acil durum ve orman yangınları esnasında da kullanılmak üzere yapılmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi için helikopter pisti yapıldığı iddialarının, kamuoyunu manipüle etmek amacıyla medyaya servis edildiği belirlenmiştir" denildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow