hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Doğa Koleji’nde devir gerçekleşti

  Doğa Koleji’nde devir gerçekleşti
  expand

  Doğa Koleji’nde devam eden satış süreci sonunda tamamlandı, devir işlemleri hayata geçti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankara'nın Çankaya ilçesi Çukurambar semtindeki Doğa Koleji'ndeki öğretmenler üç aydır maaşlarını alamadıklarını öne sürerek derse girmedi. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim gören yüzlerce öğrenci, öğretmenlerinin derse girmemesi üzerine açıkta kaldı ve durumu ailelerine bildirdi. Bunun üzerine çok sayıda veli, okula gelerek duruma tepki gösterdi. Veliler daha sonra, çocuklarını alarak okuldan ayrıldı.

  Kolej için daha önce TBMM'de soru önergesi verilmiş, MEB soru önergesine verdiği cevapta "Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle Bakanlığa yapılan bir başvurunun olmadığı, bu yönde bir başvuru olması halinde müfettiş görevlendirilerek olayı tahkik edileceğini" açıklamıştı.

  İTÜ ALDI

  Doğa Koleji'nde yaşanan krizin ardından İTÜ Vakfı arasında yapılan görüşmeler sona erdi. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre, Asist Öğretim Kurumları Anonim Şirketi'de devir işlemi dün gerçekleşti, bugün de tescillendi.

  Saçaklıoğlu ailesi şirketin yönetiminden ayrılırken, şirketin yönetimine tek isim girdi. Aynı zamanda İTÜ Geliştirme Vakfı Başkanı olan Serhat Özeren Asist Öğretim Kurumları'nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow