hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Doğan Yayın İlkeleri kurulu toplandı

  Doğan Yayın İlkeleri kurulu toplandı
  expand
  KAYNAK DHA

  Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısı İstanbul'da gerçekleşti. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan başkanlığındaki toplantıya, kurul üyelerinin yanı sıra medya grubu yönetici ve temsilcileri katıldı. Aydın Doğan, Türkiye'nin çok kritik günlerden geçtiğini ifade ederek, “Hiçbir ülke Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden uluslararası mücadelesini hafife alamaz. Bizi meşru müdafaamızdan alıkoyamaz. Terörle mücadele bir bütündür. Herkesin işbirliği yapması gerekir" dedi.            

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısı İstanbul'da gerçekleşti. Hilton Oteli'nde düzenlenen yılın ilk toplantısının açılışında konuşan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, “Kurulumuza yeni bir üye kazanmış oluyoruz. Yeni üyemiz Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanıdır. Sayın Nuhoğlu'nun, profesör Adem Sözüer ile birlikte kurulumuzun hukuk alanındaki zenginliğine katkı sağlayacağına inanıyorum. Aynı zamanda medya hukuku alanında da çalışmaları olan Profesör Ayşe Nuhoğlu'na aramıza hoş geldiniz diyorum. Üyeliğimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.


  Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplandı

  'Dünyadaki en etkili 500 kişi' listesinde

  "Aile şirketleri dünya ekonomisinin bel kemiği"

  "Başarıyla aşacağımıza yürekten inanıyorum"
  Türkiye'nin çok kritik günlerden geçtiğini ifade Aydın Doğan, "Bu dönemi milli birlik ve beraberlik anlayışı içinde başarıyla aşacağımıza yürekten inanıyorum. Ülkemiz 30 yıla aşkın bir süredir terör belasıyla meşgul. PKK'nın yanı sıra DEAŞ ve 15 Temmuz darbe girişimi müellifi FETÖ başta olmak üzere bu kadar çok terör tehdidiyle aynı anda mücadele eden başka bir ülke yeryüzünde yoktur. Kendi sınırlarımız içinde terör belasına ilave olarak Suriye'nin kuzeyinde sınırlarımız boyunca yerleşik hale gelen PYD, YPG terör örgütü de ülkemiz ve özellikle bölge halkımız için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bu tehdidi bertaraf etmek için Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 20 Ocak 2018 günü 'Zeytin Dalı Operasyonu' çerçevesinde Afrin'e doğru başlattığı harekat planlandığı gibi başarıyla devam etmektedir. Bu operasyonda masum sivillere zarar gelmemesi için azami dikkat gösterilmektedir"  şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Çok zor şartlarda yürütülen bir operasyon"
  Aydın Doğan, “Çok zor şartlarda yürütülen bu operasyonda 1500'den fazla terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ancak pazartesi günü itibariyle 31 askerimiz şehit olmuş, 143 askerimiz de yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralı gazilerimize Allah'tan şifa diliyorum. Bir an önce sağlıklarına kavuşması en büyük tesellimizdir. Ordumuz terör örgütüne karşı Suriye'de yürüttüğü bu operasyon dış politikamız ve özellikle de Amerika Birleşik Devletleri ile münasebetlerimiz açısından da kritik gelişmelere de yol açabilecek noktadadır" dedi.

  Doğan Yayın İlkeleri kurulu toplandı

  “Herkesin işbirliği yapması gerekir"
  Aydın Doğan, “Şurası açıktır ki, müttefikimiz ve stratejik ortağımız Amerika Birleşik Devletleri ile münasebetimiz ciddi bir güven bunalımı içindedir. Bugüne kadar Amerikan yetkililerinden farklı ve çelişkili ifadeler duyduk. DEAŞ ile mücadele bir başka terör örgütü ile işbirliğinin gerekçesi olmamalıdır, gösterilemez. Amerika Birleşik Devletleri, DEAŞ ile mücadele edeceğim diye PKK ile PYD ile işbirliği haline gelmiştir. Umarım ki Amerika Birleşik Devletleri'nin dışişleri bakanının bugün Türkiye'ye yapacağı ziyaret iki dost ve müttefik ülke arasında kaybolmuş gözüken güven duygusunu ve işbirliğini yeniden tesis eder. Hiçbir ülke, Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden uluslararası mücadelesini hafife alamaz. Bizi meşru müdafaamızdan alıkoyamaz. Terörle mücadele bir bütündür. Herkesin işbirliği yapması gerekir" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yılın televizyoncusu Erdoğan Aktaş

  15 Temmuz: Demokrasi Direnişi özel yayını 

  “Türkiye'nin teröre karşı haklı mücadelesini savunan bir politika izleniyor"
  Toplantının ardından değerlendirme bulunan Avrupa Birliği Eski Genel Sekreteri, Emekli Büyükelçi ve Doğan Holding Başkan Danışmanı Volkan Vural, “Bu toplantı Türkiye için çok kritik bir dönemde gerçekleşti. Türkiye'nin teröre karşı bir mücadelesi var. Bu mücadele içinde Doğan medyasının tutumu nasıl bir yayın politikası izlediği tartışıldı. Genel yayın yönetmenlerimiz ve dijital platformlarımızın yöneticileri kurul üyelerine nasıl haber verdiklerini anlattılar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Genellikle biz medyamızın Doğan Yayın İlkeleri'ne uygun olarak Türkiye'nin teröre karşı haklı mücadelesini destekleyen bir tutum içerisinde olduğunu gözlemledik. Bu bakımdan herhangi bir şikayet olmadığı gibi bu yayın politikasının doğruluğu hususunda da bir kuşku yok. Mümkün olduğu kadar objektif bir şekilde ama ulusal çıkarlarımızı gözeten ve Türkiye'nin teröre karşı haklı mücadelesini savunan bir politika izleniyor" dedi.

  Vural, ayrıca bugünkü toplantıda kurula yeni katılan bir üyeyi de takdim ettiklerini belirterek, “Profesör Ayşe Nuhoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanı. Bu yeni üyemizde kurulumuzun hukuki zenginliğini arttıracak bir üye arkadaşımız oldu“ diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Doğan Yayın İlkeleri kurulu toplandı

  Gazete, TV ve haber sitesi yöneticileri oradaydı
  Toplantıya katılan Doğan Yayın İlkeleri Kurul üyeleri ve medya grubu CEO'ları, genel yayın yönetmenleri ile okur temsilcileri şöyle: 

  Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Avrupa Birliği Eski Genel Sekreteri Emekli Büyükelçi ve Doğan Holding Başkan Danışmanı Volkan Vural, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Doğan Haber Ajansı (DHA) Yönetim Kurulu Murahhas Azası Rifat Akkaya, Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rıfat Ababay, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin,  

  Birleşmiş Milletler (BM) Kadınlara Karşı Ayrımcılığı Önlem Komitesi Üyesi ve Avrupa Konseyi Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Komitesi Başkanı Prof. Dr.Feride Acar, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, Bilkent Üniversitesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Çaplı, Gazeteci Yazar Altan Öymen, Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan,

  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Türkiye Milli Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Salih Tuğ, KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Spor Adamı Mustafa Denizli, Hürriyet Dijital İçerik Direktörü Ercüment İşleyen, Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve posta.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Coşkundeniz, cnnturk.com.tr İnternet Yayın Yönetmeni Umut Alphan, Doğan Yayın İlkeleri Kurulu Genel Sekreteri Afitap Pusat.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow