Domuz gribinden ölen çocuğun ailesinden şok iddia

Domuz gribinden ölen çocuğun ailesinden şok iddia

Batman’da “domuz gribi” teşhisi konulan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 4 yaşındaki Gülbahar’ın babası Abdulkerim Akıncı, çocuğunun ihmal yüzünden öldüğünü ileri sürdü. Hastane yetkilileri ise iddiaları yalanladı.

Batman’da özel bir hastanede tedavi gören ve halk arasında “domuz gribi” olarak bilinen H1N1 virüsü taşıdıkları teşhis edilen 3 yaşındaki Mehmet Fatih Bulut ile 4 yaşındaki Gülbahar Akıncı hayatını kaybetti.


Bulut’un cenazesi Batman merkeze bağlı bir köye defnedilirken, Akıncı’nın cenazesi ise Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Sinan köyünde toprağa verildi.


Gülbahar’ın babası Abdulkerim Akıncı, kızının hayatını kaybetmesiyle ilgili dikkat çekici iddialarda bulundu.


Evinde İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Akıncı, 10 çocuk babası olduğunu ve kızını yaklaşık bir yıl önce yüksek ateş şikayetiyle Diyarbakır’daki bir hastaneye götürdüklerini belirterek, buradan da Adana’ya götürdüklerini ancak çare bulamadıkları için köye geri döndüklerini anlattı.


Kızının geçtiğimiz haftalarda yeniden fenalaştığını ve Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırdıklarını aktaran baba Akıncı, “Burada dört beş gün tedavi altında tutuldu. Doktorlar kızımın gece ateşi çıktığını söylediler. Ama her yatakta 3-4 çocuk yatıyordu. Orada enfeksiyon kapmış olabilir. Çünkü her yatakta en az 3-4 hasta yatıyordu. Serum takıp, yatağa gönderiyorlardı. Ondan sonra çocuğum daha çok fenalaştı. Daha sonra özel bir hastaneye getirdim. Burada, ‘Çocuğun akciğeri gitmiş enfeksiyon bayağı ilerlemiş, ayrıca domuz gribi olmuş domuz gribi olmuş’ dediler. Birkaç gün sonra kızım hayatını kaybetti” dedi.


Gülbahar’ın annesi Ayten Akıncı da kızının akciğer ve domuz gribinden öldüğünü söyledi.


Hastane yetkilileri ise iddiaları yalanladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS