hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DTP'li Sakık Muş Valisi ile tartıştı

  DTPli Sakık Muş Valisi ile tartıştı
  expand

  TBMM Başkanlık Divanı İdare Amiri ve DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in Muş'a gelişi nedeniyle havalimanında düzenlenen karşılama protokolüne alınmayınca Vali Erdoğan Bektaş'la tartıştı.


  HABERİN VİDEOSU

  Bağırarak konuşan ve hiddetlenen Sakık, "Burada silahların gölgesinde yaşamak istiyorsanız hodri meydan, öldürebilirsiniz bizi. Böyle bir saygısızlık olmaz ki" dedi.

  THY'nin Ankara uçağı ile saat 14.20'de Muş'a gelen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'i karşılamak için Vali Erdoğan Bektaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, Belediye Başkanı AK Partili Necmettin Dede, İl Emniyet Müdürü Süleyman İlhan Acaröz, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan'dan oluşan protokolün bulunduğu tarafa gitmek isteyen DTP'li Sırrı Sakık'a görevliler müdahale etti.

  Tören kıtası askerlerinin önüne serilen kırmızı halı üzerinde sinirlenen Sırrı Sakık, Vali Erdoğan Bektaş'a bağırarak "Buyurun söyleyin bakalım. Siz protokolü bizden daha iyi biliyorsunuz. Burada silahların gölgesinde yaşamak istiyorsanız hodri meydan, öldürebilirsiniz bizi. Böyle bir saygısızlık olmaz ki" dedi.

  Vali Erdoğan Bektaş'ın "Bir şey söyleyebilir miyim?" demesine Sırrı Sakık, "Buyurun söylebilirsiniz" diye karşılık verdi.

  Bektaş'ın tekrar "İzin veriyor musunuz?" demesi üzerine Sakık, "Buyurun" dedi.

  Vali Bektaş kendisiyle birlikte protokolde bulunması gerekenleri sayınca Sakık, "Lütfen, böyle bir kural yok. Siz böyle bir şey diyemezsiniz. Ben Meclis üyeyisiyim ve Meclis Başkanı'nı orada karşılayacağım. Ayıptır" dedi.

  Vali Bektaş, uçağın aprona yanaşması üzerine protokoldeki yerine giderken, korumalar Sakık'a elleriyle yol göstermeye çalıştılar.

  Uçak arpona gelince Milletvekili Sırrı Sakık, protokolden ayrı bir şekilde en ön sırada yer alarak TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'i karşıladı ve sorunu anlattı.

  TBMM Başkanı Şahin, protokolü selamladıktan sonra havalimanı dışına çıkan Sırrı Sakık, "Burada bir hukuksuzluk yaşanmakta. Protokol sorunu var" demekle yetindi.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow