Son Dakika

Dünyada ve Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı kaç oldu? Son dakika koronavirüs haberleri

A A

23.03.2020 - 23:27 Son Güncelleme:

Covid-19 pozitif vaka sayısı corona virüsü bulaşan kişilerin hem Türkiye’de hem de dünyada arttığını gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca virüsün ortaya çıktığı günden bu yana son bilgileri aktarmayı sürdürürken İtalya’dan da ürküten rakamlar gelmeye devam ediyor. Peki, Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı kaç oldu, dünya genelinde koronavirüs ölü ve vaka sayısı ne durumda?

Dünyada ve Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı kaç oldu? Son dakika koronavirüs haberleri

Dünya genelinde can kaybının hızla arttığı koronavirüste toplam ölü sayısı 20 bini aştı. Virüs bulaşan kişi sayısınınsa 460 bini geride bıraktığı dakikalarda İtalya’dan ürküten bir haber geldi. Peki, dünya genelinde ve Türkiye’de son durum ne? İşte öne çıkan veriler ve covid-19’da son tablo…

DÜNYADA CORONA VİRÜSÜ VAKA VE ÖLÜ SAYISI KAÇ OLDU?

Dünya genelinde covid-19 pozitif vaka sayısı 460 bin 250’ye ulaşarak 400 bin sınırını aştı. Ölümcül virüs nedeniyle hayatını kaybeden toplam kişi sayısı ise 20 bin 857’ye ulaştı. Günlük can kaybının yüzlerle ifade edilmeye başlandığı İtalya’da ise bir günde en fazla ölüm gerçekleşti ve sadece İtalya’da hayatını kaybeden kişi sayısı 7 bin 503’e çıktı.

KORONAVİRÜS BELİRTİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Virüsün sıfır noktası Çin’de yeni vaka sayısında azalma yaşanırken dünyada en fazla can kaybının yaşandığı ülkelerden olan Çin’de toplam ölü sayısı 3 bin 285 olarak açıklandı. Ölü sayısında binin üzerine çıkan ülkeler arasında bulunan İran’da ise son verilere göre hayatını kaybeden kişi 2 bin 77 olarak duyuruldu. Virüsün en fazla zarar verdiği ikinci ülke olan İspanya’da ise ölü sayısı 3 bin 445’e ulaştı.

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Vaka sayılarının artması nedeniyle peş peşe yeni önlemlerin duyurulduğu Türkiye’de son rakamı yine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Bakan Koca’nın yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre Türkiye’de vaka sayısı 2433 can kaybı sayısı ise 59 oldu. 

GÜN GÜN TÜRKİYE’DE COVİD-19 VAKA SAYISI

10 Mart’ta ilk pozitif vakanın tespit edildiği Türkiye’de yine bu vakanın yakın çevresinden olan kişilere de covid-19 bulaşmış ve üçüncü günde vaka sayısı 5’e yükselmişti. Bu günden itibaren Sağlık Bakanı Koca virüsle ilgili güncel rakamları her gün paylaşmaya başlamış ve beşinci günde vaka sayısının 18’e ulaştığını duyurmuştu.

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Covid-19’un Türkiye’deki seyrinin altıncı gününde vaka sayısı 47’ye çıkmış yedinci günde ise yaklaşık 2 kat yükselmiş ve 98 olmuştu. Virüsün ilk sıçrayışını yaptığı sekizinci günde vaka sayısı 191’e ulaşırken dokuzuncu günde hem vefat eden kişi sayısı artmış hem de pozitif vaka 359’a ulaşmıştı. Virüsün onuncu gününde yani 20 Mart’ta ise pozitif sayının artmasıyla birlikte can kaybı 9’a ulaşırken vaka sayısı da 670 olmuştu.

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ…