Düzce ve Erzincan "mavi" kategoride

Düzce ve Erzincan "mavi" kategoride

Düzce ve Erzincan "mavi" kategoride

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, COVID-19'a karşı ilk doz aşı olan nüfusu yüzde 75'i geçen Düzce ve Erzincan'ın "mavi" kategorideki iller arasında yerlerini aldığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Düzce ve Erzincan'ın "mavi" kategorideki iller arasına geçtiğini duyurdu. 

"Karadeniz sahilinde tüm illerimiz mavi"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Düzce, ilk doz aşı oranında beklenen haberi verdi. Karadeniz sahilinde artık tüm illerimiz mavi. Şelaleler şehrinden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül'de açılıyor. Şimdi ikinci, üçüncü doz aşı oranlarını da aynı şekilde yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler.

Erzincan, yüzde 75'in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla beklenen haberi verdi. Risk haritasında rengi mavi. Başarılarıyla tarih kuran bu şehirden yeni beklentilerimiz var."

"Bitlis, Batman ve Bingöl 'sarı' kategoride"

Bitlis, Batman ve Bingöl'e ilişkin de açıklama yapan Koca, şu bilgileri paylaştı:

Bitlis, Batman ve Bingöl, yüzde 65’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranlarıyla COVID-19 Risk Haritasında artık sarı. Bu üç ilimiz ilk dozda daha da yüksek oranlara çıkmalı. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Hayatı kolaylaştırmalıyız. Bitlisli, Batmanlı, Bingöllü dostlar! Yeni haber ne zaman?