hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  e-Devlet doğum raporu sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

  e-Devlet doğum raporu sorgulama işlemleri nasıl yapılır
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Sağlık Bakanlığı’nın e-Devlet Kapısı’nda yer alan hizmetlerinden biri olan “doğum raporu sorgulama” işlemleri rapora sahip olan kadın kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Peki, e-Devlet üzerinden doğum raporu sorgulama nasıl yapılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  e-Devlet Kapısı’nda yer alan yeni işlemler arasında bulunan “doğum raporu sorgulama” bir süre önce aktif hale getirilmişti. 473 kuruma ait 3 bin 864 farklı işlem 40 milyonu aşkın kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor. İşte aşama aşama doğum raporu sorgulama işlemleri ve detayları…

  • TC kimlik numaranız ve şifreniz ile  e-Devlet’e giriş yapın.
  • Anasayfada yer alan arama butonuna “doğum raporu soğulama” yazın ve aratın.
  • Karşısına çıkan sayfada Sağlık Bakanlığı’na ait ilgili işlemi seçin.
  • Mevcut raporunuz varsa açılan yeni sayfada sorgulama sonucu yer alacak.
  • Eğer farklı bir kullanıcı iseniz “Bu hizmetten sadece doğum raporu bulunan kadın kullanıcılar faydalanabilir” notu ile karşılaşacaksınız.

  ŞİFRE YENİLEME NASIL YAPILIR?

  Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak “Şifre Değiştirme” sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerse “Şifre ve Güvenlik Ayarlarım” sayfasından şifre değişikliği işlemini gerçekleştirebilir. Ayrıca vatandaşlar PTT şubelerinden tekrar şifre alarak da şifre değiştirme işlemi gerçekleştirebilirler.

  e-DEVLET NEDİR?

  e-Devlet, vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. Bürokratik ve klasik devlet kavramının yerini almaya başlayan e-devlet anlayışı ile her kurumun ve her bireyin bilgi ve iletişim teknolojileri ile devlet kurumlarına ve kurumlarca sunulan hizmetlere kolayca erişmesi hedeflenmektedir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow