hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  e-Devlet üzerinden diploma (mezuniyet belgesi) alma işlemi nasıl yapılır?

  e-Devlet üzerinden diploma (mezuniyet belgesi) alma işlemi nasıl yapılır
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Geçtiğimiz günlerde 61 milyon kullanıcı sayısına ulaşan e-devlet üzerinden resmi kurumlara ait farklı işlemler gerçekleştirilebiliyor. E-devlet’e ilişkin en çok tercih edilen uygulamalardan biri ise diploma örneği olarak da kullanılan mezuniyet belgesi sorgulama… Peki, lise ve üniversite mezunları e-devlet üzerinden diploma örneğini nasıl alabilir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  E-devlet diploma alma ve mezuniyet belgesi sorgulama işlemleri kayıtlı kullanıcıların en çok başvurduğu işlemler arasında yer alıyor. Dönem dönem değişmekle birlikte SGK hizmet dökümü, icra dosyası sorgulama, vergi borcu sorgulama ve dava dosyası sorgulama işlemleri kurumun en popüler uygulamaları arasında bulunuyor. Peki, e-devlet’ten diploma nasıl alınır?

  E DEVLET MEZUNİYET BELGESİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  İş başvuruları ve askerlik işlemleri gibi farklı durumlarda ihtiyaç duyulan diploma örneği e-devlet’in kullanımının yaygınlaşmaya başlamasının ardından daha kolay alınmaya başlamıştı. Üniversite mezunlarının YÖK üzerinden, lise mezunlarının ise MEB üzerinden mezuniyet belgesi alabildiği işlemler e-devlet’in ilgili linklerinden yapılabiliyor.

  MEB LİSE MEZUNİYET BELGESİ SORGULAMA

  E DEVLET YÖK MEZUNİYET BELGESİ ALMA

  e-Devlet, ya da resmi adıyla e-Devlet Kapısı devlet hizmetlerinin kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak elektronik ortamda, güvenli, kesintisiz ve hızlı olarak ortak bir nokta üzerinden vatandaşa doğru bilgiye ulaştırılmasını amaçlayan web tabanlı bir sistemdir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow