hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  E Okul giriş: Sınav sonuçları, devamsızlık takdir-teşekkür hesaplama | MEB E Okul VBS sorgulama sayfası

  E Okul giriş: Sınav sonuçları, devamsızlık takdir-teşekkür hesaplama | MEB E Okul VBS sorgulama sayfası
  expand

  E Okul giriş, MEB'in resmi sorgulama sayfası, üzerinden sınav sonuçları, devamsızlık öğrenilebiliyor. E Okul VBS sayfası içerisinde takdir-teşekkür hesaplama sistemde yer almazken, karne notları son bir hafta kala yayınlanması bekleniliyor. Milli Eğitim Bakanlğı'nın resmi sorgulama sisteminde E Okul öğretmenler giriş, sınav sonuçları yayınlama yapıldığı andan itibaren öğrenciler ve veliler son güncel notları görebiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile veliler ve öğrenciler eğitim-öğretim dönemindeki sınav sonuçlarını görebilirken, öğretmenler E Okul öğretmenler giriş üzerinden derslerine girdikleri öğrencilerin devamsızlık, sınav sonuçları, bilgileri güncelleyebiliyor. Okulların kapanmasına az bir süre kala merak edilenler haber içeriğinde...

  E Okul giriş: Sınav sonuçları, devamsızlık takdir-teşekkür hesaplama | MEB E Okul VBS sorgulama sayfası

  Öğrenciler E Okul öğrenci giriş, sistemine girerek devamsızlık durumlarını öğrenebilirken, ders programlarını ve hangi tarihte sınavların olacağını öğrenebilme imkanına sahip. Öğretmenler sınav sonuçlarını, sınavların değerlendirmesinden hemen sonra sisteme kaydediyor.

  TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  LGS sınav sonuçları, 22 Haziran 2018 tarihinde MEB'in resmi web sitesinde e-Okul sorgulama sayfasında açıklanacaktır. MEB sınav sonuçlarının açıklanacağı saat konusunda açıklama yapmadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  E-OKUL VBS (VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ) SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  PEKİ SİSTEM VELİYE, ÖĞRENCİYE NE SUNUYOR?

  On yıldır faaliyetini sürdüren e-okul veli, öğretmen, öğrenci arasındaki ilişkiyi teknolojik açıdan en iyi yere getirmeye çalışıyor. 2007 yılından önceki süreçlerde, koordinasyon eksikliği yüzünden birçok öğrenci tam olarak kendini yetiştirememiştir. Öğretmen ve veli arasındaki kopukluğun en büyük bedelini öğrenciler yaşamıştır. Her ne kadar veli toplantıları gerçekleşse de, bu toplantılar birebir değil, genel olarak gerçekleşmiştir. Bu da öğrencinin gerek ders başarısını gerek ahlaki durumunu oldukça etkilemiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sistemi sayesinde daha profesyonel, daha modern ve en önemlisi öğrencinin üzerinden daha iyi bir eğitim sağlanmıştır. 2007 yılında açılan  site, ilk başlarda sadece öğrencinin sınav notalarına göre sistemini kurarken, ilerleyen yıllarda büyük bir yol kat etmiştir. Bu da veli açısından oldukça önem taşımaktadır. Evladını en iyi şekilde takip edebilmekte ve ona göre tedbir sağlayabilmektedir. Sistemin üç farklı girişi bulunmaktadır.

  Öğretmen/idari giriş, öğrenci girişi-veli bilgilendirme sistemi girişi. Öğretmenler ve idareciler, öğrencilerin notlarını, davranışlarını, başarı grafiğini kendi sistemi üzerinden girebilmektedir. Öğrenci girişi ise okuldaki sınav notlarını, başarısını veya başarısızlığını öğrenci sistemi içerisinde görebilir. Veli, ise bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinin görmediği, öğretmenin öğrenciyle alakalı düşüncelerini bu sistem üzerinden görebilmektedir. Veli ve öğrenci TC Kimlik üzerinden sistemi kaydedebilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri bu sistemin daha çok yararlı olabilmesi içinde dünya üzerindeki eğitim sistemi üzerinden hareket etmektedir. Yetkililer, öğrencilerin başarısının daha iyi olabilmesi için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmaktadır. Avrupa’daki ve Amerika’daki sistemler incelenmektedir ve bu inceleme üzerinden Türkiye’deki sistemi daha iyi bir şekilde entegre edebilmektedir. MEB, e-okul sistemini 2017-2018 yıllarında görsel olarak değiştirmiştir ve görsellik açısından daha rahat ve daha hızlı sonuçlar almayı bekliyor. İlerleyen zamanlarda bu sistemin daha çok gelişmesi beklenilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow


  Uzmanından LGS değerlendirmesi

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow