E Okul VBS öğrenci giriş ile sınav ve karne notu nasıl sorgulanır? (2018)

E Okul VBS öğrenci giriş ile sınav ve karne notu nasıl sorgulanır? (2018)

E Okul VBS öğrenci giriş ile sınav ve karne notu nasıl sorgulanır? (2018)

E-Okul giriş ekranı son günlerde öğrencilerin en çok ziyaret ettiği platformlar arasında yer alıyor. Yarın alınacak olan karneler öncesinde öğrenciler son not durumunu görüntülemek için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapıyor. Peki e-Okul giriş nasıl yapılır? Karne notlarına göre 6, 7, 8 ve 9. sınıflar için takdir ve teşekkür hesaplaması yapabilirsiniz. İşte e-Okul VBS giriş ve detaylar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Her yıl olduğu gibi karne günü öncesi yine E Okul Veli Bilgilendime Sistemi'nde yoğunluk başladı. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi yarın sona ediyor. Sömestr tatili için planlarını yapan öğrenciler bir yandan da e okul öğrenci girişi ile karne notlarındaki son güncellemeleri takip ediyor. Birçok öğrenci ise bu sisteme giriş yaparak karne notlarını sevdikleri herkesle paylaşıyor. E-Okul giriş sistemine ulaşmak için izleyeceğiniz adımları aşağıda bulabilirsiniz.

E-okul ile takdir-teşekkür hesaplama
Dönem sonuna yaklaşılmasıyla birlikte öğrenciler tarafından takdir-teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapıldığı da merak edilmeye başlandı. Takdir-teşekkür hesaplama E-Okul üzerinden yapılabilir. Öğrencilerin hesaplama yapabilmesi için, öğretmenler tarafından tüm ders notlarının sisteme yüklenmiş olması gerekir. Ders notları sisteme yüklendikten sonra, yıl sonu başarı puanına bakılır. Dönem sonunda hangi belgenin alınacağını, yıl sonu başarı puanı belirler. Dönem sonunda yıl sonu başarı puanı;

85,00 – 100 puan aralığında olanlar takdir belgesi,

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar da teşekkür belgesi almaya hak kazanırlar.

e-OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e-OKUL VBS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

E-OKUL NOT ÖĞRENME NASIL YAPILIR?
e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

E-OKUL'DA NELER VAR?
Haftalık ders programları, nakil durumu, devamsızlık bilgisi, şube yazılı ortalamaları ve sınav tarihleri bulunur. Bu bilgiler öğretmenler tarafından da görülebilir. Ayrıca dönem sonunda öğrenciler tarafından merak edilen takdir-teşekkür hesaplaması da E-Okul üzerinden yapılabilir. Tüm notlar öğretmenler tarafından sisteme yüklendikten sonra öğrencinin yıl sonu başarı puanına bakılır. Yıl sonu başarı puanı öğrencinin teşekkür belgesi ya da takdir belgesi alıp alamayacağını belirler.