EBA zoom uygulaması indir! Zoom internetli mi internetsiz mi çalışır? Zoom Türkçe yapma

EBA zoom uygulaması indir! Zoom internetli mi internetsiz mi çalışır? Zoom Türkçe yapma

EBA zoom uygulaması indir! Zoom internetli mi internetsiz mi çalışır? Zoom Türkçe yapma

EBA ve Zoom üzerinden canlı dersler başladı. Birçok öğrenci artık EBA'dan canlı dersler işlemektedir. Kimi zaman öğrenciler Zoom üzerinden derslere katılmaktadır. Öğrenciler Zoom uygulamasının nasıl indirildiğini araştırmaktadır. Peki ama Zoom nasıl indirilir? Birçok vatandaşın kullandığı uygulamalardan biri olan Zoom uygulamasını öğretmenler de kurtarıcısı oldu. Zoom bilgisayar, telefon, tablet ve pek çok akıllı cihazda kullanılmaktadır. İşte EBA zoom uygulaması indir! Zoom internetli mi internetsiz mi çalışır? Zoom Türkçe yapma ile ilgili bilgiler!

Uzaktan eğitim süresinde EBA ve Zoom üzerinden canlı dersler yapılmaktadır. Öğretmenler EBA TV'den açtıkları canlı derslerin yanı sıra Zoom uygulamasını kullanarak da öğrencileriyle ek ders yapmaktadır. Peki Zoom nasıl indirilir? Öğrenciler ve öğretmenlerin buluştuğu Zoom uygulaması pandemi sürecinde gündeme geldi. Bilgisayar ve telefon başında pek çok kullanıcının iletişimini kolayca gerçekleştirmesine olanak sağlayan uygulama akıllı tabletlerde de açılmaktadır. 

Zoom nasıl indirilir?

Zoom uygulamasını Google Play ve Apple Store’dan indirebilirsiniz. Program genel kullanımda ücretsiz ancak daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçeneklere ücret ödemeniz istenebiliyor.

Zoom uygulaması internetli mi çalışıyor?

Zoom uygulaması güncellenmesi gereken bir uygulamadır. Özellikle öğretmenler, özel okullar ve kurslar tarafından yoğun olarak kullanılan uygulama internet ile çalışmaktadır. Zoom, bahar dönemine göre pek çok önlem alarak daha güvenli hale geldi. Bu nedenle en güncel uygulamanın kullanılması önemli. Aynı dikkat, Microsoft Teams gibi başka uzaktan çalışma ve görüntülü konuşma uygulamaları için de gösterilmeli.

Zoom uygulamasının özellikleri

Canlı bağlantı sırasında arkadaki görüntü önemlidir. Zoom veya Microsoft Teams gibi programlar yoluyla yapılan görüntülü video bağlantılarında, öncelikle öğrenciler sadece kendi öğretmeninden gelecek e-posta veya mesajdaki bağlantılara tıklamalıdır. Öğrenci, mümkünse yalnız olacağı ve sakin bir odadan katılmalı. Görüntülü konuşma sırasında görüntünün arka planında, yaşadığı yeri ve ailesi ile ilgili özel bilgileri açığa çıkarabilecek resimler olmamalı. Güvenlik açığı yaşanmaması için bu işlemler yapılmalıdır. 

Güncel antivirüs yazılımı kullanın. 1 milyarı aşkın zararlı yazılım var ve bunlara her gün 350 bin yeni zararlı yazılım katılıyor. Hiçbiri iyi niyetli değil. Pandemi döneminde zararlı yazılım bulaştırmayı veya kimlik bilgisi elde etmeyi hedefleyen oltalama (phishing) çabaları çok fazla artış gösterdi. Güncel ve proaktif bir antivirüs veya internet güvenliği yazılımı, pek çok dertten uzak tutar. İnternette eğitimin keyfini güvenle sürmenize imkan tanır.

Zoom Türkçe nasıl yapılır?

Zoom uygulamasının Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır. Google Lens ile en azından geçici bir şekilde ayarlardaki yazıların Türkçe'ye çevrilerek kullanılabilir.