Efkan Ala: "Çeşitli darbe girişimlerini yaşıyoruz"

Efkan Ala: "Çeşitli darbe girişimlerini yaşıyoruz"

Efkan Ala: Çeşitli darbe girişimlerini yaşıyoruz

6. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan İçişleri BakanıEfkan Ala "Çeşitli darbe girişimlerini yaşıyoruz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 6. Büyükelçiler Konferansı'nda büyükelçilere hitap etti. Ala, "Türkiye ne zaman bir adım atsa, ekonomik yönden başarılar elde etse, dilim varmıyor ama, darbe girişimleri yaşıyoruz. Sizlere bu süreçlerde çok önemli görev düşüyor. İnsanın olduğu yerde akla gelebilecek her sorun olabilir" diye konuştu.

Ala, "Türkiye bulunduğu bölgede değil dünyanın bir çok bölgesinde dikkatleri çeken bir konum almıştır. Bunun da hepimizin elbette payı var. Ama arzu ettiğimiz noktada değil isek, daha fazlasını istiyor isek, geri kalan kısma ulaşmamanın sorumluluğu da hepimizin üstündedir. Biz ne yaptığımızla değil, bundan sonraki süreçte de neleri yapamadığımızla kendimizi ölçeceğiz. Kriterimiz hedeflerimiz olmalı. Bu bakımda dışarda sadece Dışişleri Bakanlığı değil, içerde sadece İçişleri Bakanlığı değil, büyükelçi ve valiler, kendilerine bir takım görevler veriliyor, ancak zamanın bize yüklediği sorumlulukları unutursa çok eksik yapmış oluruz. Türkiye’nin ihtiyacı ne ise, bunun tamamının sorumluluğu tamamı dışarda sizin, içerde ben de oradan geldiğim için söyleyeyim valilerindir" şeklinde konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ala, şunları söyledi:

"Türkiye ne zaman bir adım atsa, ekonomik yönden başarılar elde etse, dilim varmıyor ama, darbe girişimleri yaşıyoruz. Sizlere bu süreçlerde çok önemli görev düşüyor. İnsanın olduğu yerde akla gelebilecek her sorun olabilir. Biraz önce yerelleşerek küreselleşmekten söz ettik. İhracatımızı o ülkelere yönelik artırırsak eğer bizim en ücra köyümüzde işler daha iyi gitmeye başlar. İstanbul'umuzdan başka bir ilimizden yapılan bir artışın inanın her şehirde bunun etkisi hissediliyor. Türkiye'nin genelinde, kılcal damarlarına kadar işlemiş olan ekonomik arzuyu gerçekleştirecek olan en önemli makamlardan biri de sizsiniz. Her ay aldığınız, sizin bulunduğunuz ülkede ihracatlar ne kadar artmış, 76 milyon vatandaşınızın nasıl etkilendiğini aklınızdan çıkarmayın"

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber