Emekli maaşlarına zam gelebilir: SSK Bağ-Kur emelilik zam oranı ne kadar artacak?

Emekli maaşlarına zam gelebilir: SSK Bağ-Kur emelilik zam oranı ne kadar artacak?

Ekim ayı enflasyon oranı açıklamasından sonra emekli maaşlarına zam gelebilir mi, sorusunu soran vatandaşlar için önemli bilgiler: Merkez Bankası 2018 enflasyon tahmini, en yüksek emekli aylığı, SSK Bağ-Kur emeklilik zam oranı haber içeriğinde...

Emekli maaşlarına zam gelebilir mi? Sabah'ın haberine göre Merkez Bankası'nın 2018 enflasyon tahmini sonrası müjdeli haber gelebilir. Habere göre; enflasyon oranı artışından sonra emekli maaşı, zam oranında artış sağlayabilir. Peki nasıl?

Merkez Bankası 2018 enflasyon tahmini

Merkez Bankası'nın geçtiğimiz gün yaptığı 2018 yılı enflasyon tahmini sonrası emekli zamları ile ilgili ipucular da ortaya çıktı. Merkez 2018 yılı sonu için enflasyon tahminini 23.5'e çıkardı. Bu tahminler doğrultusunda bu yılın ikinci yarısındaki enflasyon oranı 13.12 olacağını gösteriyor. Buna göre de maaşlarda yaşanacak artış tahmin edilmeye başlandı.

En yüksek emekli aylığı kaç lira?

Bu maaş söz konusu tahmine göre bin 155 liraya çıkacak. En yüksek emekli aylığı ise 4 bin 892 lira.

SSK Bağ-Kur emeklilik zam oranı

Bu maaş da artış yüzde 13.12 olursa 5 bin 534 liraya ulaşacak. 2019 Yılı Programı'ndaki enflasyon tahmini SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammının yüzde 10.65 olabileceğini gösterirken, Merkez Bankası'nın yaptığı son beklenti anketindeki tahmin de yüzde 13.78'lik orana işaret ediyor.

2018 Ekim ayı enflasyon oranı

TUİK tarafından Pazartesi günü 2018 Ekim ayı enflasyon oranı açıklanacak. Oran sonrası gözler hükumete çevrilecek.
 

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS