Engelli çocuğa cinsel istismar şüphelisine 34 yıl hapis istemi

Engelli çocuğa cinsel istismar şüphelisine 34 yıl hapis istemi

Zonguldak'ta 13 yaşındaki zihinsel engelli erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Ersin D. hakkında mütalaada bulunan savcı, sanığın 34 yıl hapsini istedi.

Çaycuma ilçesinde geçen yıl Ekim ayında meydana gelen olayda inşaat boyacısı Ersin D., iddiaya göre zihinsel engelli Ş.K. adlı erkek çocuğu, "Sana tablet alacağım" diyerek kandırdı ve mahalledeki futbol sahasının arkasına götürdü. 


Ersin D., çocuğa cinsel istismarda bulunmak üzereyken mahalleli tarafından fark edilerek darp edildi ve polise teslim edildi. Hastanedeki tedavisinin ardından tutuklanan Ersin D., hakkında Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "Beden ve ruh sağlığı bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı cinsel istismar", "Cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından dava açıldı.


Cumhuriyet Savcısı, daha önceki duruşmada suçlamaları kabul etmeyen Ersin D. hakkında mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı, cinsel istismar suçunun teşebbüs aşamasında kalması ve toplanan tüm deliller ile birlikte sanığın 34 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, mütalaaya karşı sanık avukatının savunma yapması için duruşmayı erteledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS