hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Engelli memur atama tarihi 2023: Engelli memur alımı atama kurası ne zaman?

  Engelli memur atama tarihi 2023: Engelli memur alımı atama kurası ne zaman
  expand

  ÖSYM tarafından EKPSS tercihleri 5-13 Ocak tarihlerinde yapıldı ve gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrilmişti. Konuyla ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2023 yılı engelli atamalarıyla ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2023 engelli memur alımı için geri sayım sürerken müjdeli haber yetkili merci tarafından yapıldı. ÖSYM tarafından EKPSS tercihleri 5-13 Ocak tarihlerinde yapıldı ve gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrilmişti. Konuyla ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2023 yılı engelli atamalarıyla ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

  ENGELLİ MEMUR ALIMI ATAMA KURASI NE ZAMAN?

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla engelli memur atamalarının şubat ayı içerisinde yapılacağı söyledi. 2023 yılı ilk engelli atamaları için yerleştirme ve kontenjanlar kamu kurumlarına göre belirlenecek.

  ENGELLİ MEMUR ATAMA KURASI NASIL YAPILACAK?

  Engelli memurların kamu kadrolarına atanmaları için ilköğretim, ortaokul ve ilkokul düzeyinde kuraya başvuranların yerleştirmeleri kura sonuçlarına göre yapılacak. Bir kadroya yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adaylar yerleştirme ilanını takip eden 15 günlük süre içinde yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşuna, atanmak üzere aşağıda belirtilen belgelerle birlikte başvurur. Söz konusu komisyon, adaylarca ibraz edilen belgelerin kadro koşullarına uygunluğunu inceleyecektir.

  Yapılan inceleme sonucunda; şartları taşıyan adayların yerleştirildikleri kadrolara atanmaları komisyonca teklif edilecektir. Ataması teklif edilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadroya ilgili kurum tarafından doğrudan atanacaklardır.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow