Erdoğan ve Trump yüz yüze görüştü

Erdoğan ve Trump yüz yüze görüştü

Erdoğan ve Trump yüz yüze görüştü

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un davetlisi olarak Birinci Dünya Savaşı'nı sonlandıran Ateşkes Anlaşması'nın 100'üncü yıl dönümü vesilesiyle Paris'te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile bir süre sohbet etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'nın başkenti Paris'teki Orsay Müzesi'nde, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından devlet, hükümet ve uluslararası kuruluş başkanları ile eşleri onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Macron tarafından verilen akşam yemeğinde yan yana oturan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile bir süre sohbet etti. Sohbetin içeriğine dair bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Liderler yemekte buluştu


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve eşi Brigitte Macron, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic ile de bir süre sohbet etti.

Yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri ile de bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemek öncesi görüştüğü liderler arasında, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic de yer aldı.