hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan Yüce Divan oylaması için ne dedi?

  Erdoğan Yüce Divan oylaması için ne dedi
  expand

  4 eski bakanla ilgili TBMM'deki Yüce Divan oylamasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yapılan oylamanın amacı nedir? Bu 4 tane arkadaşımız Yüce divana gidecek mi gitmeyecek mi? Acaba 276 niye çıkmadı bunu sormalıydınız. Alınan karara hayırlı olsun demek yeterlidir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etiyopya'ya hareketinden önce havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulundu.İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları;

  - (4 eski bakanla ilgili oylamada çıkan sonuçla ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan) Şimdi cumhurbaşkanı olarak böyle bir değerlendirmeyi ancak bir vatandaş olarak yapabilirim fakat bu makama beni getiren halkıma ister istemez bunu cevapsız bırakmamak gibi bir sorumluluğu da taşıyorum.

  - Bu yapılan oylamanın amacı nedir? Bu 4 tane arkadaşımız Yüce divana gidecek mi gitmeyecek mi?
  Ben sizden şunu beklerdim. Acaba 276 niye çıkmadı bunu sormalıydınız. Veya 276’yı bulamayanlara bu soruyu sormanız gerekirdi.

  - Bu soruları yöneltenler birincil mahkemenin takipsizlik kararını neden görmezden gelirler. Orası mahkeme değil mi, yargı değil mi. Komisyona bu işi götüren muhalefet değildir. İktidardır. İktidar istemeseydi komisyona götürmeyebilirdi.Alınan karara hayırlı olsun demek yeterlidir. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meclis'te dört eski bakan için Yüce Divan oturumu

  Meclis'te tarihi Yüce Divan oturumu

  Emine Ülker Tarhan'dan "yazıklar olsun" tepkisi

   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow