hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan’dan muhalefete "belediye ataması" tepkisi

  KAYNAKCNN TÜRK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet belediyelerindeki eş, dost, akraba atamalarına vurgu yaptı. "İbretle takip ediyoruz" dedi. Erdoğan, “bir göreve seçilmiş olmak kimseyi orayı akraba çiftliğine dönüştürme hakkı vermez” değerlendirmesinde bulundu. Ardından kamuda tasarruf paketine de bir parantez açtı. "Tasarruf 3 yıllığına değil" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Muhalefet belediyelerinde yaşanan eş, dost, akraba atamalarının mahşeri vicdanda açtığı yarayı görüp hayretle takip ediyoruz.” 31 Mart’ta muhalefetin kazandığı belediyelerde gerçekleştirilen atamalar gündemindeydi. “Bu skandallara dur denilmeli” ifadelerini kullandı.

  “Kimseye buraya akraba çiftliğine çevirme hakkı vermez. Buraları biri için arpalık değil, millete hizmet vakasıdır. Nepotizm takip etmeyi sürdüreceğiz.”

  Erdoğan’dan muhalefete belediye ataması tepkisi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Kamuda tasarruf paketinin detaylarının açıklandığını hatırlatan Erdoğan, tüm kamu personelinin tasarruf tedbirlerine uymak zorunda olduğunun altını çizdi.

  “Kamu kurumlarının milletimize tasarrufta örneklik etmesini hedefliyoruz. Sadece 3 yıllık hedef olarak görülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Kurumsal kültüre dönüştürerek kalıcı olmasını istiyorum.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Erdoğan’dan muhalefete belediye ataması tepkisi

  Cumhurbaşkanı, Merkez Bankası’nın döviz rezervlerinin 127 milyar dolar seviyesine ulaştığını kaydetti. İşsizliğin, son 11 yılın en düşük seviyesine gerilediğini belirten Erdoğan, bu yıl turizm hedefinin 60 milyon ziyaretçi ile 60 milyar dolar gelir elde etmek olduğunu söyledi.

  Erdoğan, 365 oda ve borsa başkanına yeşil pasaport müjdesi de verdi. Konuyla ilgili Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüştüğünü belirtti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow