hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Eşi Mavi Marmara'da ölen Topçuoğlu: Lütuf tazminatı istemiyoruz

  Eşi Mavi Marmarada ölen Topçuoğlu: Lütuf tazminatı istemiyoruz
  expand
  KAYNAKMurat Kibritoğlu / DHA

  Gazze'ye insani yardım götürürken saldırıya uğrayan "Mavi Marmara" adlı gemide yaşamını yitiren milli tekvandocu Çetin Topçuoğlu'nun olay sırasında yanında olan eşi Çiğdem Topçuoğlu, "Tazminat konusu çok hassas olduğumuz bir nokta, lütuf tazminatı istemiyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adana'da eşinin mezarını haftada bir kaç gün ziyaret ettiğini belirten Topçuoğlu, İsrail'in özür ve tazminatını istemediğini söyledi.

  İsrail anlaşması imzalandı

  Büşra Arslantaş, İsrail'le olan anlaşmanın detaylarını açıkladı

  Uluslararası mahkemelerde devam eden davaların sonucunu beklemek istediklerini belirten Topçuoğlu şöyle konuştu: "Ben burada eşimin mezarındayım. O ayağa kalksın 'Merhaba Çiğdem desin' ben onlara bilmem kaç bin dolarları, milyon dolarları vereyim. Ya da kendi adamlarını versinler. Sorumlu olan kişileri, biz şehitleri olan ailelere versinler. Onları öldürelim, biz onlara para verelim. Ya da çıksın PKK özür dilesin, ödesin tazminatı affederler mi? Elinizi vicdanınıza koyun, bu çok hassas olduğumuz bir nokta tazminat konusu. Biz bir lütuf tazminatı istemiyoruz. Biz mahkemelerin devam etmesini istiyoruz. Mahkemelerin devam etmesi noktasında alınacak ceza tazminatı neyse onu da almak isteyen varsa saygım sonsuzdur. Siz zannediyormusunuz, Gazze'de abluka kalktı. Gazze de abluka kalktıysa niye başka ülkelerden yardım istiyorlar."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow