Fas uçağı THY uçağına arkadan çarptı

Video: Fas uçağı THY uçağına arkadan çarptı
<a class="in-news-link" href="/ataturk-havalimani" target="_blank" title="Atatürk Havalimanı haberleri">Atatürk Havalimanı</a>'nda kalkış için pist başına ilerleyen <a class="in-news-link" href="/royal-air-moroc" target="_blank" title="Royal Air Moroc haberleri">Royal Air Moroc</a> Havayolu'na ait yolcu uçağı, körükte bulunan Türk Hava Yolları (<a class="in-news-link" href="/thy" target="_blank" title="THY haberleri">THY</a>) uçağına çarptı. İki uçakta da hasar meydana geldi.

Atatürk Havalimanı'nda kalkış için pist başına ilerleyen Royal Air Moroc Havayolu'na ait yolcu uçağı, körükte bulunan Türk Hava Yolları (THY) uçağına çarptı. İki uçakta da hasar meydana geldi.

Kaza saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Atatürk Havalimanı'nda kalkış için yolcu alımını tamamlayan İstanbul-Kazablanka seferini yapacak Royal Air Moroc Havayolu'na ait yolcu uçağı pist başına ilerlemek üzere hareket etti.

Bu sırada uçağın sağ kuyruğu , Atina'ya hareket için yolcu alımına hazırlanan ve 218 nolu körükte bulunan THY'nin Boeing 777 tipi yolcu uçağının kuyruk kısmına çarptı. Kaza sonucu iki uçakta da hasar meydana gelirken, olay yerinde itfaiye ekipleri önlem aldı. Kaza sonrası sağ kuyruğunda hasar meydana gelen THY uçağının seferden çekileceği, yolcuların başka bir uçakla Atina'ya gönderileceği öğrenildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS