Son Dakika

Fenomen Yunus Dönertaş kimdir, öldü mü? Yunus Dönertaş neden öldü?

A A

20.03.2022 - 09:07 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

Sokak röportajlarında “ama kafamız nasıl güzel” sözü ile fenomen hale gelen Yunus Dönertaş’tan acı haber geldi. 8 aydır kayıp olan ve ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Dönertaş’la ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. Peki, Yunus Dönertaş kimdir, öldü mü? Fenomen Yunus Dönertaş neden öldü?

Fenomen Yunus Dönertaş kimdir, öldü mü? Yunus Dönertaş neden öldü?

Sosyal medyada yer alan röportajı sonrasında kısa sürede geniş kitleler tarafından tanınarak fenomen hale gelen Yunus Dönertaş'tan acı haber geldi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde piknik alanında bulunan insan kemiklerinin, 8 aydır kayıp olarak aranan Yunus Dönertaş'a (42) ait olduğu belirlendi. Dönertaş'ın internette sokak röportajıyla tanınıp, ”Ama kafamız nasıl güzel“ sözleriyle fenomen olduğu öğrenildi.

Çorlu'nun Zafer Mahallesi'ndeki TEMA Piknik Alanı'nda geçen yıl ağustos ayında koyun otlatan çoban, kafatası ve kemikleri görünce polise haber verdi, ihbar üzerine olay yerinde inceleme yapan ekipler, insana ait olduğu belirtilen kafatası ve 3 kemiğin yanında iç çamaşırı da buldu.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kafatası ve kemikler, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Çorlu  İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise bulunan kafatası ve kemiklerin, kayıp kişilere ait olabileceği ihtimali üzerine başvuruları incelemeye aldı.

'DNA ÖRNEKLERİ EŞLEŞTİRİLDİ'

İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan inceleme sonuçlandı. Kentte yapılan kayıp kişilerin ailelerinden alınan DNA örnekleri kemiklerden alınan örneklerle eşleştirildi.

Kemiklerin 15 Temmuz 2021 yılında  ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan Yunus Dönertaş'a ait olduğu tespit edildi.

Dönertaş’a ait kemik parçaları önceki gün İstanbul'un Silivri ilçesine bağlı Büyükçavuşlu Mahallesi'ndeki aile mezarlığına defnedildi. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus Dönertaş'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

YUNUS DÖNERTAŞ KİMDİR, NEDEN ÖLDÜ?

Sosyal medyada yer alan sokak röportajında kendisine has üslup ile demeç veren Dönertaş’ın açıklamaları video sonrasında viral olmuştu. Dönertaş’ın “ama kafamız nasıl güzel” sözleri birçok kişi tarafından paylaşılmış Dönertaş fenomen hale gelmişti.

42 yaşındaki Dönertaş’ın bir süre önce vefat ettiği ortaya çıktı. Dönertaş’ın ölüm nedeni ise yapılacak incelemelerin ardından belli olacak.