Figen Yüksekdağ hastaneye kaldırıldı

Figen Yüksekdağ hastaneye kaldırıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ,geldiği Van'da rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yüksekdağ tedavisinin ardından taburcu edildi.

Sabah saatlerinde uçakla geldiği Van havaalanında aniden rahatsızlanan Figen Yüksekdağ, özel bir hastaneye kaldırıldı.

Özel hastanenin Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Serhat Tokgöz, Figen Yüksekdağ’ın sabah saat 10.50 sıralarında hastanelerinin acil servisine kusma ve karın ağrısı şikayetiyle geldiğini söyledi. Tokgöz, hastanın “İleri tetkik ve gözlem amaçlı yatırılarak izlenmekte olduğunu" belirterek "Gastrointestinal sistemindeki şikayetler araştırılıyor. Gıda zehirlenmesinden şüpheleniliyor. Destek tedavisi devam ediyor. Genel durumu iyi. İyileşirse bugün taburcu edilebilir” dedi.

HDP'DEN AÇIKLAMA: TABURCU EDİLDİ

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın hastaneye kaldırılmasına ilişkin HDP Basın Birimi'nden de bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ, bugün (30 Mayıs Pazartesi) Van'da, sindirim sistemi enfeksiyonu şüphesiyle hastanede sağlık kontrolünden geçmiş, bir süre hastanede kalmış, yapılan tetkiklerde bir sorun görülmeyince saat 16:00'da taburcu olmuştur. Sayın Yüksekdağ'ın sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır" denildi.

Taburcu olduktan sonra konuştu: Daha ölmeye niyetimiz yok

Figen Yüksekdağ, partisinin kent buluşmaları programı kapsamında, Van'daki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve parti üyeleriyle bir araya geldi.

Figen Yüksekdağ, sabah saatlerinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle kendisine "geçmiş olsun" dileklerini iletenlere teşekkür ederek, "Önemli bir sorun değil, küçük bir sağlık problemiydi ve geçti. Onlar her fırsatta bizim ya kaçmamızı ya da ölmemizi istiyorlar ama hiç biri olmadı bugüne kadar. Bizden o kadar kolay kurtulmaları mümkün değil. Kaçacak bir parti yok karşılarında. Biz hep buradaydık ve burada olmaya devam edeceğiz. Daha da ölmeye niyetimiz yok. Bizler, 'yaşamak direnmektir' sözlerine inananlar olarak yaşamımızın her bir saatini direniş olarak yaşayacağız. Bizim ölümümüz için gün sayanlar, bize 'ha kaçtı, ha kaçacak' diyenler, burada yaşayarak direnenlerin tarihsel cevabını alacaklar." diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS