hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Firari cani 17 yıl sonra yakalandı

  Firari cani 17 yıl sonra yakalandı
  expand

  Eşi ve 2 yakınını 1998 yılında öldürmekten cezaevine girdikten sonra afla çıkan Mehmet Şefik Güneş, 2006 yılında eski kıraathane ortağı Tekin Aytar’ı öldürerek kaçmıştı. Mehmet Güneş, bu olaydan 17 yıl sonra yakalandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet Şefik Güneş (66), 1998 yılında eşi Nurcan Güneş, kayınvalidesi Güldenur Kılıç ve eşinin kardeşi İsmail Kılıç’ı tabanca ile vurarak öldürdü. Gözaltına alınan Mehmet Şefik Güneş, tutuklanarak cezaevine koyuldu. Daha sonra afla dışarı çıktı.

  Afla dışarı çıktıktan sonra Tekin Aytar ile ortak kıraathane işletmeye başladı. Aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle ortaklıktan ayrıldı. Mehmet Şefik Güneş, 29 Mayıs 2006 günü saat 14.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi’nde eski ortağı olduğu kıraathaneye gitti.

  Burada eski ortağı Tekin Aytar ile tartışmaya başladı. Aytar’a, ‘Benim hakkımda niye ileri geri konuşuyorsun’ diyen Güneş silahını çıkarttı. Silahı gören Aytar kıraathaneden koşarak sokağa kendini attı. Peşinden çıkan Güneş, Aytar’a ateş etti.

  Koşarak kaçarken sırtından vurulan Aytar kanlar içinde yere yığıldı. Güneş ise olay yerine geldiği araçla kaçtı. Aytar hayatını kaybederken, kaçan Güneş izini kaybettirdi ve bir daha yakalanamadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yıllar sonra Güneş’in önceki gün Kartal Koşuyolu ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarında olduğuna yönelik bilgi aldı. Harekete geçen ekipler, Güneş’i hastane civarında dolanırken yakalayarak gözaltına aldı. Emniyet’teki işlemleri tamamlanan Güneş, adliyeye sevk edildi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow