hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fotoğrafın Zirvesi

  Fotoğrafın Zirvesi
  expand

  Türkiye’de ilk kez 11-12-13 Şubat 2022 tarihlerinde Antalya’da Fotoğraf Zirvesi düzenleniyor. Fotoğraf Organizasyonları Derneği (FOTON) tarafından düzenlenen etkinlik, Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce fotoğrafçıyı 3 gün boyunca bir araya getirecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Antalya’nın gözde antik kentlerinden Side’de 11-13 Şubat tarihleri arasında 5 yıldızlı bir tatil köyünde gerçekleşen zirve, tüm fotoğraf tutkunlarının katılımına ücretsiz olarak açık.

  Fotoğrafın Zirvesi

  Konuşmacı olarak davet edilen çok sayıda ünlü fotoğraf sanatçısı bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Dünyaca ünlü fotoğraf makinesi üreticilerinin de konuk olacağı zirvede, söyleşiler ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek, fotoğrafa dair her şey konuşulacak.
  Koronavirüs pandemisinin omikron varyantı sonrasında endemik bir kış enfeksiyonuna dönüşmesi beklenirken uygulanan kısıtlamaların azalmasıyla birlikte Antalya’da ilk kez bu çapta bir etkinliği yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fotoğraf zirvesinin ana amaçlarından biri, 7’den 70’e artık herkesin fotoğraf çektiği ve gelişen teknolojiyle birlikte fotoğrafın büyük bir sektör haline geldiği günümüzde fotoğrafçıların kendi markalarını nasıl yaratabilecekleri sorusuna yanıt aramak.

  Zirvede FOTON derneği kurucusu, ünlü belgesel film yapımcısı Coşkun Aral, gazeteci ve savaş muhabiri Bünyamin Aygün’ün yanı sıra Eyüp Coşkun ve Rıza Özel dünyadaki gazetecilik üzerine deneyimlerini paylaşacak. Nezihi Gözen, program kapsamında “Geleceğin Fotoğraf Düzenleme Teknikleri hakkında bilgi verecek. Prof. Dr. Ozan Bilgiseren, “Geniş Çaplı Fotoğraf Projeleri Geliştirme, Uygulama ve Yönetme” konulu bir sunum yapacak. Derneğin Genel Sekreteri Tanın Helvacı ve sponsorluk konusunda izlenecek yollar hakkında bilgi verecek. Yarının Dünyasının Fotoğrafı konulu sunumuyla Devrim Danyal, Metaverse, NFT, iNFT, DeFi, Tokenomics gibi güncel konuları ve dijital dünyada eserlerin nasıl sergileneceğini açıklayacak. Uğur Umay “Sanat ve Prodüksiyon Dünyası” başlıklı sunumuyla katılımcıları bilgilendirecek.

  Fotoğrafın Zirvesi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bilinen sınırların ötesine doğru
  Etkinliğin ikinci (12 Şubat, Cumartesi) günü Baki Karaçay Avrupa Birliği fırsatlarından yararlanmak üzere proje hazırlamanın metodolojisi üzerinde duracak.
  Handan Dayı ise post-modern fotoğrafta gerçeklik tartışmalarını, Aslı Güvenç yemek fotoğrafçılığını, Onur Çam spor fotoğrafçılığını, Mehmet Turgut portre fotoğrafçılığı ve iletişimi, Mustafa Seven ve Murat Gür ise sokak fotoğrafçılığını işleyecek.
  Sadece otel ücretlerinin ödendiği Fotoğraf zirvesi tüm katılımcılara ücretsiz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow